reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi TV Stick

Google onayladı; Xiaomi Mi TV Stick için son adımlar

Xiaomi‘nin merak edilen televizyon aparatı Xiaomi Mi TV Stick ile çok ama çok yakında tanışıyoruz. Model için önemli bir onay da gelmiş durumda.

Xiaomi Mi TV Stick, firmanın her televizyonu Android akıllı televizyon haline getiren en yeni ürünü olarak uzun süredir gündemde. Full HD ve 4K olmak üzere iki farklı versiyon halinde yolda olan model, gelen bilgilere göre Android’in arkasında isim Google’ın onayından da sorunsuz olarak geçmiş durumda. Bu açıdan çok ama çok yakında resmi olarak lanse edilecek ürün, aslında genel olarak büyük bir sürpriz taşımıyor.

Tekrardan hatırlamak adına kadarıyla dört çekirdekli işlemci ve Mali-450 GPU’ya sahip 1 GB RAM + 8 GB depolamalı 1080P 60 fps sürüm için başlangıç fiyatı 49 dolar seviyesinde yer alıyor. Yapılan sızıntıya göre modelin kutusundan ürünün kendisi, USB kablosu, Bluetooth kumanda ve güç adaptörü çıkıyor. Mi TV Stick ile TV bağlantısı ise HDMI portu üzerinden yapılıyor. Android TV Pie işletim sistemi üzerine kurulan model, 4K HDR sürümünde ise gücünü Mi Box S modeli gibi dört çekirdekli Amlogic S905 işlemci ile Mali-G31 MP2 GPU’dan alıyor ve 2 GB RAM ile 8 GB dahili depolamayla geliyor.

Bu sürüm için şu an 133 dolar fiyat açıklanıyor. Ortak olarak Google Asistan ve Netflix destekleri olan Xiaomi Mi TV Stick, gerçekten şık bir kumanda taşıyor. Kumanda üzerinde özellikle özel Netflix, Google Asistan ve Amazon Prime Video butonları dikkat çekiyor. Standart rakamsal tuşları taşımayan kumanda, gayet şık görünüyor ve ufak boyutlu gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi TV Stick Türkiye’de de satılacaktır

Sesli komutlar ile yönetilebiliyor denilen Mi TV Stick, bu açıdan çok kullanışlı olacak gibi görünüyor. Dikkat çekecek Android TV ürünü DTS-HD ile önemli şekilde Dolby Stereo Sound ve dual-band Wi-Fi desteklerini de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek