reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Porsche Edition Huawei Mate 40 Pro

Huawei Mate 40 Pro birçok kalemde dönüm noktası olacak; peki neler geliyor?

Mate 40 ailesinin en üstündeki model Huawei Mate 40 Pro için heyecanlandıran bir açıklama yapıldı. Model çok iddialı geliyor.

Huawei Mate 40 serisi hatırlarsınız en son 120 Hz değil 90 Hz bir ekranla geliyor haberiyle gündem olmuş, daha sonra ise modellerin ekran altı selfie kamera sistemini taşımayacağı ortaya çıkmıştı. Ondan sonra ise Huawei Mate 40 Pro’nun Mate 30 Pro’dan daha ufak bir ekran çentiğine sahip olacağı gündem olmuştu. Bu çentikte şimdiki bilgilere göre iki farklı selfie kamerası yer alıyor ve modelin üç boyutlu yüz tanıma sistemi için gereken sensörler, ise ekran altında bulunuyor. Amiral gemisinin bu yüzde 100’e yakın güvenli yüz tanıma sistemi ile ödeme yapılmasına dahi imkan tanıyacağı aktarılıyor. Huawei Mate 40 Pro firmaya yakın sağlam bir kaynağa göreyse birçok kalemde bir dönüm noktası olacak. Bunların ilki işlemci tarafında olacak. Çünkü telefonda 5 nm üretim sürecinden çıkan ilk işlemci Kirin 1000 kullanılacak.

Kirin 1000, söylendiği kadarıyla Kirin 990’lara oranla tam yüzde 50 oranında daha yüksek performans ile yolda bulunuyor. Bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. Modelin dönüm noktalarından birisi ise kamera olacak. Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Mate 40 Pro‘nun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldırıyor deniyor ve bu açıdan çok iyi duruyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar, 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor. Bu arada modelde stereo hoparlör sistemi olacağını da belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 Pro Google servisleri olmadan geliyor

Ancak HMS temelli AppGallery sürekli olarak gelişiyor. Türkiye’de de artık birçok popüler uygulama AppGallery uygulama marketinde aktif olarak yer alıyor. Bunlar arasında banka uygulamaları da yer alıyor. Birçok popüler sosyal medya servisinin ise maalesef halen HMS temelli Huawei modellerine başka yöntemler ile yüklenmesi gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10