reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 serisinden üzücü bir haber daha

Huawei Mate 40 ailesi için donanımsal anlamda beklentiler suya düşmeye devam ediyor. Bu sefer ekran altı selfie kamerası gündemde.

Huawei Mate 40 serisi hatırlarsınız en son daha önce söylendiği gibi 120 Hz değil 90 Hz bir ekranla geliyor haberiyle gündem olmuştu. Bu da yeni seri için oldukça üzmüştü. Çünkü daha önce de söylediğimiz üzere 120 Hz, 90 Hz’e oranla hissedilir seviyede daha akıcı bir deneyim sunuyor. Bu kararın arkasındaki neden ise henüz bilinmezken, modellerin ekran altı selfie kamera sistemini de taşımayacağı ortaya çıktı. Bu da yeni modeller için en önemli beklentilerden birisiydi. Firmanın ekran altı selfie kamera konusunda bir ilke imza atacağı ancak bunun artık bir orta üst seviye cihaz ile yapacağı tahmin ediliyor. Selfie kamerasını ekran altına alma konusunda şu an birçok firma aktif olarak çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesine gücünü Kirin 1000 işlemci modeli verecek

5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 1000, Kirin 990’lara oranla tam yüzde 50 oranında daha yüksek performans ile yolda bulunuyor. Karşılaştırmak adına Snapdragon 865 işlemci, Snapdragon 855’ten yüzde 25 daha hızlı. Bu açıdan devasa bir performans artışı yapacak olmasıyla heyecanlandıran yeni işlemci, 2020’de 5 nm üretim sürecinden çıkan ilk işlemci olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10

İLGİLİ HABERLER