reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

100W Xiaomi süper hızlı şarj teknolojisi hakkında güzel gelişme

Xiaomi geçtiğimiz yılın kasım ayında 100 wattlık şarj adaptörüyle ilgili kısa bir tanıtım yapmıştı. Şirket daha sonrasında sessizliğe bürünmüş ve konu hakkında bilgi paylaşmamıştı.

Ortaya çıkan haberlere göre 100 Watt teknolojisine destek verecek ilk şirketin Xiaomi olacağı belirtiliyor. Kaynaklar bu teknolojinin ilk olarak Xiaomi tarafından sağlanacağını belirtse de hangi modelde bu teknolojinin kullanılacağı henüz bilinmiyor. Bazı kaynaklar bu teknolojinin Mi Mix 4‘te yer alacağını söylüyor. Bu modelin de ağustos ayında tanıtılacağı iddia ediliyor. Şirket daha önce yapmış olduğu açıklamada pil kapasitesi 4.000 mAh olan telefonu 100 Watt şarj cihazıyla 17 dakikada tam olarak şarj edilebileceğini bahsetmişti. Bu teknoloji sayesinde telefonlar 7 dakikada yüzde 50 doluluğa ulaşabiliyor. 100 watt seviyesindeki bir hızlı şarj için en önemli soru işareti ise güvenlik oluyor. Bu kadar yüksek bir enerji aktarımının hem pil hem de şarj cihazında ciddi bir ısınma ve yük yaratacağı belirtilse de Xiaomi’nin bu durumu çözdüğü dile getiriliyor.

Xiaomi dışındaki hangi şirketler 100 Watt hızlı şarja destek verecek?

Şu anda Çin’deki üreticilerden bazıları, 100 watt’lık şarj teknolojisini test ediyor ve bu teknolojinin popülerleştirmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Oyun odaklı akıllı telefonlarda da görmeyi umduğumuz bu teknolojinin 2021 yılında yaygınlaşması bekleniyor. Bu teknolojiye destek verecek markaların Xiaomi, Oppo ve Vivo olacağı ifade ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın