reklamı kapat

POPÜLER

Impressions

Yüzünüzü bir ünlünün yüzüyle değiştiren video temelli deepfake uygulaması: Impressions [İndir]

Deepfake teknolojisi ile harikalar yaratılmaya devam ediliyor. Bu teknolojiden yararlanan Impressions uygulaması da popülerlik patlaması yaşıyor.

Tüm detaylarına ve en iyi örneklerine burada yer verdiğimiz Deepfake, bilmeyenler için yapay zeka ve makine öğrenme üzerinden çalışıyor ve temel olarak çok gerçekçi video montajlar yapılmasına imkan tanıyor. Photoshop üzerinde yapılan “fotomontaj” sürecini çok gerçekçi şekilde videolara getiren teknik, görüntü yanında ses üzerinde de değişiklik yapabiliyor. Bu sistem ile sesinizi çok gerçekçi şekilde başkasının sesi haline dahi getirebiliyorsunuz. Bu altyapı sizin yüzünüze bir ünlünün yüzünü de ekleyebiliyor. Hatta bu işlem Türkiye’de çok ses getirmeye başlayan Impressions uygulaması ile video içerisinde dahi yapılabiliyor. Direkt olarak buradan ya da aşağıdan ulaşabileceğiniz şimdilik sadece iOS tarafında yer alan uygulama, içinde çekilen videoyu analiz ederek yüzünüzü 50’den fazla ünlünün yüzüyle değiştirebiliyor. Sunduğu sonuçlar gerçekten inanılmaz derecede iyi olan uygulama, basit de bir kullanıma yapısına da sahip. Ayrıca hazırlanan videolar direkt olarak uygulama içerisinden popüler sosyal ağlara aktarılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deepfake temelli Impressions daha çok ses getirecek

İlerleyen dönemde Android için de çıkarılmasını beklediğimiz uygulama, dediğimiz gibi Türkiye başta olmak üzere birçok alanda çok ses getirmeye başlamış durumda. Yüksek kaliteli sonuçları ayırt etmeyi zorlaştıran uygulamanın, güvenliğe önem verdiği ve videoları gizli olarak başkalarıyla paylaşmadığı söyleniyor. Ancak bu konuda risk her zaman bulunuyor. Bunu göz önüne almak gerekiyor.