reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi TV Stick

Xiaomi Mi TV Stick için fiyat, kutu içeriği ve detaylar netleşti

Teknoloji dünyasının ürün gamı en geniş firmalarından Xiaomi‘nin merak edilen yenisi Xiaomi Mi TV Stick için yeni bilgiler geldi.

Xiaomi Mi TV Stick, firmanın her televizyonu Android akıllı televizyon haline getiren en yeni ürünü olarak çok yakında geliyor. İşte bu ürün Full HD ve 4K olmak üzere iki farklı versiyon halinde yolda. Söylendiği kadarıyla dört çekirdekli işlemci ve Mali-450 GPU’ya sahip 1 GB RAM + 8 GB depolamalı 1080P 60 fps sürüm için başlangıç fiyatı 49 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu açıdan 4K TV’si olmayanlar için çok daha ucuz olacak Mi TV Stick, yeni sızıntı üzerinden aşağıdaki kutu ve kutu içeriği ile yolda bulunuyor. Modelin kutusundan ürünün kendisi, USB kablosu, Bluetooth kumanda ve güç adaptörü çıkıyor. Mi TV Stick ile TV bağlantısı ise HDMI portu üzerinden yapılıyor.

Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Android TV Pie işletim sistemi üzerine kurulan model, 4K HDR sürümünde gücünü Mi Box S modeli gibi dört çekirdekli Amlogic S905 işlemci ile Mali-G31 MP2 GPU’dan alıyor ve 2 GB RAM ile 8 GB dahili depolamayla geliyor. Bu sürüm için daha önce 80 dolar, şimdi ise 133 dolar fiyat açıklanıyor. Ortak olarak Google Asistan ve Netflix destekleri olan Xiaomi Mi TV Stick, yukarıda da söylediğimiz gibi şık bir kumanda taşıyor. Kumanda üzerinde özellikle özel Netflix, Google Asistan ve Amazon Prime Video butonları dikkat çekiyor. Standart rakamsal tuşları taşımayan kumanda, gayet şık görünüyor ve ufak boyutlu gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi TV Stick gerçekten çok satacak bir ürün olacak

Temmuz ayı başında geleceği düşünülen Mi TV Stick, Google Asistan butonundan da anlaşılabileceği üzere kumandası üzerinden sesli komutlar ile yönetilebiliyor. Bu açıdan çok kullanışlı olacak denilen Android TV ürünü, DTS-HD, önemli şekilde Dolby Stereo Sound ve dual-band Wi-Fi desteklerini de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çekmeyi başaran Çin’li robot köpek