reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Merakla beklenen Samsung AR gözlüğü ortaya çıktı

91mobiles‘ın haberine göre Samsung,akıllı gözlük için bir paten aldı. Kore Fikri Mülkiyet Ofisine yapılan patent başvurusu,  AR gözlüklerin metal bir yapıya ve sentetik bir yüzeye sahip olacağını gözler önüne seriyor.

Patentte herhangi bir teknik özellik listelenmemiş olsa da, çerçevenin kalınlığının gerekli olduğunu belirtebiliriz. Böylece Wi-Fi parçaları da dahil olmak üzere cihazın bazı bileşenlerinin içinde depolanabileceğini söylemek mümkün. Bir işlemci çerçevenin içine sığabilirken, gereken işlemin çoğunun başlangıçta eşleştirilmiş bir akıllı telefon tarafından gerçekleştirilmesi daha olası görünüyor. Sonunda gözlüklerin bağımsız bir cihaz haline gelebileceği konuşuluyor. Yeni paylaşılan patent dışında Samsung’un farklı patent başvurularında da bulunduğunu söyleyelim. Geçtiğimiz haziran ayında şirket, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) akıllı gözlüğü için bir patent başvurusunda bulunmuştu. Akıllı gözlükle ilgili detaylar ne yazık ki şu an için bunlarla sınırlı. AR gözlükle ilgili yeni gelişmeler geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

Samsung haricinde Apple da akıllı gözlüğünü geliştiriyor

Şu anda N301 kod adıyla anılan gözlüğün 1.000 kişilik mühendis ekibi tarafından geliştirildiği belirtiliyor. Rapora göre Apple’ın CEO’su Tim Cook, sadece sanal gerçeklik teknolojisini içeren bir teknolojiyi kullanıcılarla buluşturmak istemiyor. Aynı görüşü Jony Ive’ın da istemediği ifade ediliyor. Başlangıçta tasarlandığından daha az teknolojiyi bünyesinde barındıran kulaklığın yine de iddialı bir ürün olacağından söz ediliyor. Apple’ın bir sürpriz yapıp ilk akıllı gözlüğünü bu yılın sonlarına doğru tanıtma ihtimali bulunuyor. Gözlüğün satış fiyatının ne olacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Logitech’in şık kablosuz şarj istasyonu