reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan akıllı saatin çerçevesini ekrana dönüştüren patent

Akıllı saat tarafında önemli işler yapan Samsung, özellikle son yıllarda yenilikçi saatleriyle rekabette ağırlığını hissettiriyor.

İlk olarak Samsung Gear S2 ile birlikte karşımıza çıkan ve kullanım kolaylığı sağlamasıyla çok beğenilen döner çerçeve, Gear S3 ile bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Güney Koreli teknoloji devinin aldığı patent, Samsung’un döner çerçeveyi çok daha ileri bir noktaya taşımaya niyetli olduğunu gösteriyor.Samsung her zaman ekranlar konusunda sınırları zorlamayı seviyor. Kavisli ekranlı telefonlarla uzun süredir adından söz ettiren Samsung, bu yıl da Samsung Galaxy S8 ile birlikte ekran-gövde oranı konusunda ileri gitmeyi hedefliyor. Akıllı telefon tarafında yürütülen bu politika, akıllı saatlerde de kullanılmaya başlanacak gibi görünüyor. Alınan patentte kullanımı büyük ölçüde kolaylaştıran döner çerçeveye yenilikçi bir özellik daha dahil ediyor. Çerçevenin yan taraflarına eklenen eklenen ekran sayesinde farklı bir kullanım deneyimi sunuluyor. Böylece saate yandan da bakılsa üstten de bakılsa  bildirimleri öğrenmek veya saatin kaç olduğunu görmek mümkün oluyor.


Yan tarafa ekran eklenebilmesi için saatin kalınlığının bir miktar artırılması gerekiyor. Günümüz teknolojik cihazlarında incelik önemli görüldüğü için Samsung’un böyle bir teknolojiyi kullanması için kasa boyutuyla ilgili çalışmalar yapması gerekiyor. Elbette bu teknol0ji şimdilik patent aşamasında olduğu için gelecek Gear S cihazlarında bu teknolojiyi göreceğimizin garantisi bulunmadığını belirtelim.