reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear S2 incelemesi

Samsung merakla beklenilen akıllı saati Gear S2 ile yuvarlak tasarımlı saatleri sevenlere önemli bir alternatif sunuyor. Kendine has bir kontrol sistemi olan döner çerçeve ile kolay kullanım vadeden saat, özelleştirilebilir yapısıyla da ön plana çıkıyor.

Akıllı saatlerin büyük bir çoğunluğu “akıllı” olmak konusunda herhangi bir problem yaşamıyor. Her saatte bildirimleri görüntüleyebiliyor, saat arayüzünü değiştirebiliyor ve çeşitli uygulamaları kullanabiliyoruz. Cihazların yaşadığı asıl sorun ise “saat” olma hususu. Bir cihazın ekranının olması ve bileğe takılıyor olması onu tam anlamıyla bir saat yapmıyor. Saatin mevcut formunu koruyup akıllandırmak yerine geliştirdikleri teknolojik cihazları saat haline getirmek isteyen üreticiler ise kullanıcı tarafında pek de olumlu karşılanmıyor.

En büyük akıllı saat üreticilerinden biri konumunda olan Samsung da daha önceki Gear modellerinde yüksek teknolojiye ve büyük ekranlara yer vermişti ancak bu cihazlar dış görünüş itibarıyla saate pek de benzemiyordu. Gear S2 ile birlikte önceki tasarımların hepsini bir kenara bırakan ve baştan aşağı bir yenilik yapan Samsung, yuvarlak tasarımlı cihazıyla saat tutkunlarının oldukça dikkatini çekecek gibi görünüyor.