reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear S2 incelemesi

Samsung merakla beklenilen akıllı saati Gear S2 ile yuvarlak tasarımlı saatleri sevenlere önemli bir alternatif sunuyor. Kendine has bir kontrol sistemi olan döner çerçeve ile kolay kullanım vadeden saat, özelleştirilebilir yapısıyla da ön plana çıkıyor.

Akıllı saatlerin büyük bir çoğunluğu “akıllı” olmak konusunda herhangi bir problem yaşamıyor. Her saatte bildirimleri görüntüleyebiliyor, saat arayüzünü değiştirebiliyor ve çeşitli uygulamaları kullanabiliyoruz. Cihazların yaşadığı asıl sorun ise “saat” olma hususu. Bir cihazın ekranının olması ve bileğe takılıyor olması onu tam anlamıyla bir saat yapmıyor. Saatin mevcut formunu koruyup akıllandırmak yerine geliştirdikleri teknolojik cihazları saat haline getirmek isteyen üreticiler ise kullanıcı tarafında pek de olumlu karşılanmıyor.

En büyük akıllı saat üreticilerinden biri konumunda olan Samsung da daha önceki Gear modellerinde yüksek teknolojiye ve büyük ekranlara yer vermişti ancak bu cihazlar dış görünüş itibarıyla saate pek de benzemiyordu. Gear S2 ile birlikte önceki tasarımların hepsini bir kenara bırakan ve baştan aşağı bir yenilik yapan Samsung, yuvarlak tasarımlı cihazıyla saat tutkunlarının oldukça dikkatini çekecek gibi görünüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung Gear S2 incelemesi” için 3 cevap

  1. Ne Farkeder dedi ki:

    Saati inceledik. Çok küçük ve saatin dışındaki birçok şeyi görmek oldukça zor. 1000 TL eder mi? Tartışılır..

  2. Mustafa dedi ki:

    Şimdi buna inceleme denmiş ama pek derinlemesine olmamış herhalde. Bi kere Facebook, Twitter vs hepsinin bildirimleri saatten okunabiliyor. Üstelik, sen başka hangi uygulamanın bildirimini görmek istiyosan telefonundaki gear uygulamasından seçiyosun. Eposta, SMS, Whatsapp vs den gelen iletilere cevap yazabiliyorsun. İster önceden belirli bi metin kullan, ister emoji gönder, istersen dikte et ya da T9 ekran klavyesi ile yaz iki satır gönder. Aktivite takibi konusunda inanılmaz teşvik edici bi ürün. Döner çerçeve ise şu ana kadar gördüğüm kullanımı en kolay gezinme donanımı. Kayışların kalite hissiyatı düşük denmiş. Swiss grade rubber bekleyenler, $1500’a TAG Heuer Connected alsın. Gear S2’den selamlar.

  3. kaan dedi ki:

    apple ın diğital crown u ekranın yanına eklemişler menüyü de çakmışlar değiştirilebilir kayış+ farklı modelleri koyup apple a özenmişler saat arayüzleri dışında 5 para etmez s2 alana kadar dostlarıma tavsiyam moto360 alın