reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear S2 tüm detaylarıyla tanıtıldı [Video]

Samsung’un uzun süredir merakla beklenen akıllı saati Gear S2, IFA 2015’te tüm detaylarıyla tanıtıldı. İki farklı versiyonu bulunan saat, döner çerçevesiyle fark yaratıyor.

Android Wear yerine Tizen işletim sistemini kullanan akıllı saat önceki Gear saatlerin aksine yalnızca Samsung telefonlarla değil, Android 4.4 ve 1,5 GB RAM kapasitesine sahip her telefonla uyumlu olarak çalışabiliyor. Ancak Samsung’un belirttiğine göre eğer telefon geliştiricisi Gear S2’ye göre olmayan bazı özellikleri cihaza dahil etmişse saat tüm özellikleriyle kullanılamayabiliyor. Tizen’in tasarım anlayışını devam ettiren saatte yuvarlak ikonlara yer veriliyor. Uygulama konusunda da iddialı olan cihazın çıkışında bin adet uygulamanın hazır olacağı ifade ediliyor. Saatin etrafındaki döner çerçeve, menüler arasında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor. Çerçeve her döndürüldüğünde farklı bir menüye geçiliyor ya da başka bir uygulama seçiliyor. Seçimi yapabilmek için ise yine ekrana dokunmak gerekiyor. Sağ tarafta bulunan iki tuştan biriyle geri dönülüyor, diğeri ile ise ana menüye hızlıca ulaşılabiliyor. Wi-Fi ve Bluetooth desteğine sahip olan saat, e-SIM’li versiyon ile de hücresel veri yoluyla internete bağlanabiliyor. IP68 su geçirmezlik özelliğine sahip Gear S2, kablosuz şarjı da destekliyor. Sağlık uygulamasıyla 24 saat boyunca aktiviteleri takip eden saat, uzun süre oturulduğunda uyarı veriyor ve kullanıcının harekete geçmesini istiyor.

NFC özelliği sayesinde mobil ödemeye de imkan sağlayan Gear S2 otomobillerin kapılarını açabiliyor, otel odasına giriş yapmayı sağlıyor ve akıllı ev sistemleriyle bağlantı kurabiliyor. Deri kayışlı olan Classic modelinin 399 euro ve plastik kayışlı Gear S2’nin ise 349 euro fiyat etiketiyle satışa sunulacağı söyleniyor.

VİDEO

https://youtu.be/dOPMFGuDAEo