reklamı kapat

POPÜLER

BeoPlay A6
BeoPlay A6
BeoPlay A6
BeoPlay A6
BeoPlay A6

Bang & Olufsen’den kavisli tasarımlı kablosuz hoparlör [Video]

Dünyanın en iyi ses sistemlerine imza atan Bang & Olufsen, BeoPlay ailesinin yeni hoparlörü BeoPlay A6’yı tanıttı. IFA Fuarı’nda gün ışığına çıkan kablosuz hoparlör, piyasadaki diğer Bang & Olufsen ürünlerinde olduğu gibi sıra dışı tasarımıyla dikkat çekiyor. Görünüş açısından bir hoparlörden farklı bir görünüme sahip olan hoparlör, evinizdeki mobilyaları tamamlayan bir aksesuar izlenimi veriyor. Danimarkalı tekstil tasarım stüdyosu Kvadrat ile iş birliğine giden Bang & Olufsen, yeni hoparlöründe Kvadrat’ın imzası bulunan kumaş malzemelerini kullanıyor.

Koyu gri, koyu gül ve tozlu mavi olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle göz kamaştıran hoparlörün gövdesi ise beyaz renk seçeneğine sahip. Kavisli formuyla mevcut hoparlörden farklı bir tasarım çizgisi sunan BeoPlay A6’nın üç farklı kullanım alanı bulunuyor. Kullanıcılar hoparlörü duvara monte edebilecekleri gibi yerde, masada veya köşe bir yerde kullanabiliyor. Tüm odayı dolduracak güçte ses ürettiği belirtilen hoparlörde woofer için 2 x 60 watt class D, tam aralık için 1 x 60 watt Class D, tweeter için 2 x 30 watt Class D amplifikatör bulunuyor. Hoparlörün sürücü üniteleri arasında 2 x 5,5 inç woofer, 1 x 1,5 inç tam aralık ve 1 x 0,75 inç tweeter yer alıyor.

AirPlay, DLNA ve Bluetooth bağlantı noktalarına destek veren BeoPlay A6, Spotify, Deezer ve TuneIn radyo servisleri için entegre erişim de sunuyor. 30-30.500 Hz frekans tepki aralığına sahip olan hoparlörde Ethernet, USB (servis için) ve kulaklık girişi de mevcut. Ses açma/kapama, parçayı durdurma veya parça değiştirme işlemleri hoparlörün üzerinde yer alan dokunmatik alan üzerinden kolay bir şekilde yapılabiliyor. MP3, WMA, AAC, ALAC, FLAC, WAV ve AIFF formatlarıyla uyumlu şekilde çalışan BeoPlay A6, ekim ayının sonunda Amerika’da 999 dolardan, Avrupa’da 999 eurodan satışa sunulacak. BeoPlay A6’nın Türkiye’de ne zaman ve ne gibi bir fiyattan satışa sunulacağı ise henüz belli değil.

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?v=Ft3XRPS9HKk