reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear S2’ye ilgi büyük

Samsung uzun süredir Gear serisi akıllı saatler üretiyor ancak bu zamana kadar beklediği ilgiyi bir türlü yakalayabilmiş değil. Apple Watch çıkmadan önce akıllı saatler arasında lider olan ancak Apple’ın başarılı saatinin ardından geriye düşen Samsung, Gear S2 ile oldukça iyi bir satış grafiği yakalamış durumda.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde Gear S2’nin günde 2 bin adet sattığını ve bunun da önceki modeller baz alındığında önemli bir artış olduğunu sizlere aktarmıştık. Cihazın özellikle Çin’deki satış rakamları, Gear S2’nin ne kadar sevildiğini bir kez daha gözler önüne seriyor. Çin’de piyasaya sürüldüğü ilk 8 saat içerisinde 180 bin satan cihaza gösterilen yoğun talebe karşılık vermekte güçlük çeken Samsung, stok sıkıntısı yaşıyor.

Gear S2’nin satış rakamlarının yüksek olmasını esas önemli kılan detay ise cihazın Tizen işletim sistemine sahip olması. Günümüzde akıllı saatlerin neredeyse tamamına yakını (Apple Watch haricinde) Android Wear kullanıyor. Dolayısıyla Samsung’un bu iyi satış rakamlarını devam ettirdiği ve gelecek modellerde de başarısını sürdürdüğü takdirde Android Wear ve Apple Watch ile rekabete girebileceği düşünülüyor.