reklamı kapat

POPÜLER

Elektronik cihazları güneş enerjisiyle şarj eden jaluzi sistemi

27 Mart 2017

Yenilenebilir enerjinin giderek yaygınlaştığı günümüzde bu teknolojiyi pratik bir şekilde evlerimize veya ofislerimize getirebilecek bir perde konsepti hazırlandı. Güneş enerjisini her türlü elektronik cihazda kullanılabilir hale getiren bu konsept The Solar Blind ismiyle anılıyor.

Aslına bakarsanız söz konusu güneş enerjisi olduğunda bu alanda birçok gelişme dikkat çekiyor. Çin‘in güneş enerjisi üretiminde yeni bir rekora imza atmasının ardından bu yenilenebilir enerji teknolojisini gündelik hayata uyarlayan birçok sistem de geliştirildi. Yakın zamanda ortaya çıkan ürünlere baktığımızda güneş enerjisiyle şarj edilebilen taşınabilir jeneratör, asla şarja ihtiyaç duymayan taşınabilir şarj cihazı ve güneş enerjisiyle telefonu şarj edebilen şapka gibi alternatifler görüyoruz. Tüm bunlara baktığımızda hepsinin taşınabilir ürünler olduğu dikkat çekiyor. The Solar Blind ise bu teknolojiyi direkt evimize, ofisimize uyarlamaya olanak sağlıyor. Giderek daha kullanışlı hale gelen ancak şarj ihtiyacı asla son bulmayan elektronik cihazları yenilenebilir enerjiyle şarj etmeyi mümkün hale getiriyor.

Bahsi geçen bu sistem Park Yonghwa, Lee Sang Jun, Hwang Ki Nam ve Lee Danbee tarafından geliştirildi. Birçok mekanda tercih edilen jaluziler The Solar Blind teknolojisi sayesinde enerji üretip depolayabilir hale geliyor. Üretilen enerjiyi kullanmak için jaluziyle birlikte gelen prizleri kullanmak yeterli oluyor. Bu konsept tasarıma ait görselleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.

YORUMLAR