reklamı kapat

POPÜLER

Güneş enerjisiyle çalışan taşınabilir şarj ünitesi [Video]

Kickstarter desteli bir proje olan SunnyBag Leaf+ sayesinde kullanıcılar artık mobil cihazlarını diledikleri yerde güneş enerjisi ile şarj edebilecek. Oldukça ilgi gören projenin detayları haberimizde

Mobil cihazlarını oldukça aktif kullanan kullanıcılar işin şarj her zaman bir soru işareti oluyor. Gün içerisinde işlemlerine devam etmek adına cihazlarını şarj etmek için taşınabilir şarj aletlerini yanında bulunduranlara yepyeni çözümler üretilmeye de devam ediyor. İlk olarak 2014 yılında tanıtılan Leaf modelinin, Kickstarter destekli geliştirilen projesi olan SunnyBag Leaf+ güneş enerjisinden beslenen 6 watt’lık güç ünitesi ve esneyebilen tasarımı sayesinde oldukça kullanışlı. 4.000 mAh bataryaya sahip olan sistem 2 tane iPhone’u rahatlıkla yüzde yüz şarj edebilecek seviyede. Akıllı telefonlar dışında tablet, taşınabilir müzik üniteleri, GPS gibi birçok mobil cihazı da Leaf+ ile şarj etmek mümkün.

Çantalara kolaylıkla adapte edilebilen SunnyBag Leaf+ sadece 200 gram ağırlığı ile dünyanın en hafif güneş enerjili taşınabilir sistemi olma özelliğini taşıyor. SunnyBag Leaf+ suya dayanıklı yapısı ile herhangi kötü hava koşulunda da olduka avantajlı. 129 euro fiyat etiketine sahip olan SunnyBag Leaf+’ın yıl sonunda satışa çıkması bekleniyor.

VİDEO