reklamı kapat

POPÜLER

Samsung da kulaklık girişini kaldırmaya hazırlanıyor

Piyasaya sürülmesine yalnızca birkaç gün kalan iPhone 7‘de kulaklık girişinin yer almamasının yankıları sürüyor. Yapılan ilk incelemelerde genelde eksi hanesinde kendisine yer bulan kulaklık girişinin kaldırılması olayı, teknoloji dünyasını tam anlamıyla ikiye bölmüş durumda.

Bazı kullanıcılar bu girişin kaldırılmasını kötü bir hamle olarak yorumlarken bazıları ise kablosuz kulaklıkların daha kullanışlı olduğunu düşünüyor. Ancak bu konuda düşünceniz ne yönde olursa olsun yakın zamanda akıllı telefonların büyük bölümünde bu giriş yer almayacak gibi görünüyor.

Söylenenlere göre Samsung, ses konusunda kendi standartını oluşturmak istiyor. Bunun için de Motorola MOTO Z ve LeEco Le 2 örneklerinde olduğu gibi USB-C yerine kendine özel bir giriş geliştiriyor. Güney Koreli şirketin geliştirdiği bu girişin diğer şirketlerle de paylaşılacağı ve böylece yaygın hale gelerek kulaklık üreticilerini kendine çekeceği düşünülüyor.

Samsung akıllı telefon piyasasında en fazla pazar payına sahip şirket ve eğer 3.5 mm kulaklık girişini terk ederse yaklaşık 100 yıldır varlığını sürdüren girişinin ölümünün daha da hızlanacağını söylemek mümkün. Samsung’un ne gibi bir hamle yapacağını öğrenmek için gelecek yıllardaki Galaxy cihazlarını beklemek gerekiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung da kulaklık girişini kaldırmaya hazırlanıyor” için 8 cevap

 1. Eyup dedi ki:

  Hani bir laf vardır ya biri bir yerde düğmeye basıyor ve herşey ona göre şekilleniyor diye artık bu söze daha fazla inanmaya başladım resmen adamlar canı neyi isterlerse öyle yapıyorlar

 2. Tolga Perperek dedi ki:

  Samsung bıraksın bu akıllı telefon işini gitsin bluetoothlu buzdolabı yapsın iyice dandirikti süper dandirik oldu.

 3. biri beni aydınlatsın dedi ki:

  “Söylenenlere göre Samsung, ses konusunda kendi standartını oluşturmak istiyor. Bunun için de Motorola MOTO Z ve LeEco Le 2 örneklerinde olduğu gibi USB-C yerine kendine özel bir giriş geliştiriyor.”

  Benim anlayamadığım nokta şu, usb-c üzerinden ses alınmıyor mu? Alınıyor. Neden kendine özel giriş üretmek istiyor samsung? 10 yıl önceki telefonların kulaklık girişinden ne farkı kalacak o zaman. aklıma o kalın girişli nokia kulaklıkları geliyor da gülüyorum. birisi aydınlatsın beni.. tenks

 4. Ilker Öztürk dedi ki:

  Öyle. Apple da öyle.
  Yoksa allah aşkına telefonda yaptıkları şey Facebook. Fotoğraf çekmek Selfie çekmek vb. İnternette gez.
  Bunların hepsinde yarı fiyattan ucuz telefonlar İPhone dan daha iyi. İPhone nasıl 3000TL ye telefon satıyor. Belli sürü psikolojisi. Çevremde bir sürü İPhone kullanan var. Bir sürü de Android. İPhone kullananlara soruyorum inanır mısınız. On kişiden biri ancak ya şu sebepten aldım diyebiliyor. Geri kalan dokuzunun lafı İPhone başka dan öteye geçemiyor.
  Eskiden android kullananı olmuş. Adam 400TL lik Xperia E kullanmış android yavaş diyor. Ulan sen 4000TL ye yaklaşan fiyatı olan telefon ile 2013 yılının 400TL lik telefonunu kıyaslarsan öyle bir sahne ortaya çıkması doğal tabi. Bilmiyorsan sus adam sansınlar demişler.
  Dünyadaki en zengin üç ailenin serveti o kadar büyükmüş ki. En fakir 48 ülke birleşse. Donlarına kadar suyu madeni elması kapı kacağı ne varsa satsa. Gene o servete yaklaşamıyorlarmış. 😀 Düşün adamlar içindeki halkı da dahil 48 tane ülkeyi satın alabiliyorlar yani. Kemal sunal filmindeki gibi. 300 erkek 500 kadın çocuklar da hediye. 😀 :Maraba başı falan lira. 😀
  Gülüyorum ama dünyanın haline gülüyorum. Aslında garibanlar bir tükürse tükürük ile boğarlar ama herkes bir kağıt parçasının kölesi olmuş.

 5. Ilker Öztürk dedi ki:

  Valla Samsung kaldırsın kulaklık girişini ya. O kaldırsın ben de bundan sonra Samsung Markasını rafa kaldırayım.
  Bu adamlarda zerre akıl yok. Ya da tepedeki Ceo boşluğu yüzünden firmaya garezi olan birileri at koşturuyor. S6 da hafıza kartını kaldırdın ne oldu? Ne oldu he ne oldu. Gtn göğe mi erdi. Köpek gibi gittin S7 de kart yuvasını tekrar koydun.
  Benim gibi onlarca efsane kulaklıktan oluşan koleksiyonu olanlar var. En ucuzu 50 lira en pahallısı 800 lira. O günkü duruma göre kulaklık alıp çıkıyorum evden.
  Yıllar içinde 3.5mm standart savaşını kazanmış yerine oturmuş. Onu mu değiştirmeye çalışıyorsun sen şimdi. Apple zaten şsiz itin önde gideni. Sen de itlik mi yapıyorsun bize.
  Arkadaşın dediği gibi eski salak saçma kulaklık karmaşasına mı sokacaksınız bizi?
  Kendi standardını yaparsın yap. Koy telefona. İtirazımız yok. Ama 3.5 mm yi kaldırdığı an Samsung da benim için biter.
  Bu arada iphone7 nin kulaklık girişi o kadar sorun değil ya diyenler. Siz alın İPhone7. İnşallah ömrü 4 te 1 e inen şarj portu kırılır da cehaletinizin acizliği içinde 3500TL cebinize kaçar. 😀

 6. Ilker Öztürk dedi ki:

  Beni Ceo yapsalar.
  Bak yemin ediyorum ki adım kadar emin olmadıkça öyle kadar kolay yemin etmem. Satışları 5 e katlarım en az. Ürün başına kar da artar üstelik.

 7. Ilker Öztürk dedi ki:

  Gtne şokşun standardını. 😀

 8. Gökhan AKSU dedi ki:

  Kulaklık girişini kaldırmak büyük hata olur. Ki Apple’da gelecek modelinde eminim ki bunu geri getirecek. Samsung’da farklı bir bağlantı denerse yine hata yapar. gelecek Type-C’de. Nasıl yıllarca USB 2.0 kullandık, şimdi de gelecek type-c’de!