reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en hafif elektrikli bisikleti [Video]

Dünyadaki önemli bisiklet üreticilerinden olan Budnitz yeni elektrikli bisikletini görücüye çıkardı. Özel bir kadroya sahip olan Model E yepyeni bir bisiklet sürme deneyimi vadediyor.

Elektrikli ulaşım araçların hayatımıza girmeye başladığından beri gelişmeleri severek takip ediyoruz. Otomobil üreticilerinin de yavaş yavaş ağırlık vermeye başladığı elektrik furyasından diğer ulaşım araçları da nasibini alıyor. Gerek kullandığı materyaller gerekse teknolojisi ile üst seviye bisikletleri tüketicilerle buluşturan Budnitz dünyanın en hafif elektrikli bisikletini kullanıcılara sundu.

Titanyum ağırlıklı parçaların yer verildiği bisiklet, sağlamlığından ödün vermeden ağırlık değerlerinden kurtulmuş. Model E sadece 13 kg ağırlığı ile dünyanın en hafif elektrikli bisikleti ünvanına sahip. Kullanılan bu element sayesinde gövde darbe ve paslanmaya karşı oldukça dirençli olması ile dikkat çekiyor. 250 watt’lık elektrikli motor kullanıcısına 160 km’ye kadar destek sağlıyor. Bisiklet dahilinde ayrıca özel bir eğim algılayıcı sensör bulunuyor. Bu sayede bisiklet bir yokuşa geldiğinde elektrikli motor devreye girip kullanıcısına yardım ediyor. Bisiklet sürücüsünün elektrik motorunu devreye sokması için sadece cep telefonunu kullanması yeterli.

Budnitz, Model E için başlangıç fiyatı olarak 3.950 dolar gibi bir fiyat belirliyor. Model E’nin kullanıcılar tarafından eleştirilebileceği tek nokta bu diyebiliriz.

VİDEO