reklamı kapat

POPÜLER

3.5 mm kulaklık girişi olmayan akıllı telefonlar

3.5 mm kulaklık girişi olmayan telefon denilince aklınıza tek gelen model iPhone 7 oluyorsa listenizi güncellemenin vakti geldi demektir. Her ne kadar 3.5 mm kulaklık girişi kaldırıldığında tüm dünyada hakkında en çok konuşulan model iPhone 7 olsa da, Apple 3.5 mm kulaklık girişinden vazgeçen ilk marka değil. İlerleyen günlerde 3.5 mm kulaklık girişinden vazgeçen yeni markaları da sıklıkla duymaya başlayacağız. Ayrıca Intel’in de kulaklık girişinin kaldırılmasını desteklediği biliniyor. İsterseniz şimdi listede başka hangi modeller var bir bakalım.

LeEco Le 2

LeEco Le 2

LeEco Le 2

Kulaklık girişi olmayan ilk akıllı telefon üreticisi LeEco. Duyurulan Le 2, Le 2 Pro ve Le 2 Max cihazlarında USB-C girişi bulunuyor ve sadece bu girişe sahip olan kulaklıklar veya bluetooth kulaklıklar kullanılabiliyor. LeEco telefonlarla birlikte 2 adet USB-C girişli kulaklığı da satışa sundu.


Motorola MOTO Z

Motorola MOTO Z

Motorola MOTO Z

Telefonun en dikkat çeken özelliği 5,2 mm kalınlığında oluşu. Bu kadar ince oluşu ve metalden üretilen gövdesiyle göz kamaştıran telefonda 3.5 mm kulaklık girişi yer almıyor. USB-C üzerinden uyumlu kulaklıkları bağlamak mümkün.


iPhone 7

iPhone 7 ve AirPods kulaklıklar

iPhone 7

Apple 3.5 mm kulaklık girişini kaldıran markalar içerisinde en dikkat çekeni. Yeni nesil iPhone’larda 3.5 mm kulaklık girişine alternatif olarak lightning girişi kullanılabiliyor. Ayrıca bluetooth kulaklıklar ve yeni tanıtılan AirPods kulaklıkları da kablosuz olarak kullanmak mümkün.