reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear S3 Classic ve Gear S3 Frontier resmen tanıtıldı [Video]

Samsung geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Samsung Gear S2 ile büyük bir başarı yakalamış ve yeni yuvarlak formuyla beğeni toplamıştı. Bu başarının üzerine Samsung’un bu yıl saatinde ne gibi yenilikler yapacağı merakla bekleniyordu. Bir süredir hakkında bazı iddialar ortaya atılan Samsung Gear S3 Classic ve Samsung Gear S3 Frontier nihayet resmiyete kavuştu.

Gear S3 Classic daha çok günlük kullanım için tasarlanırken Gear S3 Frontier sportif kişileri hedef alıyor. Her iki cihazda da 1,3 inç büyüklüğünde 360 x 360 piksel çözünürlüğünde ekran bulunuyor. Gear S2’deki her zaman açık ekran özelliğinin geliştirildiği cihazda bu özellik renkli olarak kullanılabiliyor. Ayrıca yeni Corning Gorilla Glass SR+ sayesinde cihazın ekranı darbelere karşı dayanabiliyor.

1 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciden güç alan cihazda 768 MB RAM ve 4 GB dahili hafıza bulunuyor. Tizen’in giyilebilir cihazlar için geliştirilen versiyonunun 2.3.2 sürümünü kullanan cihazda 22 milimetrelik kayış kullanılıyor. Gear S3 Classic’te Bluetooth 4.2, Wi-Fi b/g/n, NFC, MST, ve GPS bağlantılarına yer veriliyor. Gear S3 Frontier’de ise farklı olarak 3G/LTE bağlantısı ve A-GPS bulunuyor. Her iki saatte de ivme ölçer, ortam ışığı sensörü, barometre, jiroskop ve kalp ritmi monitörü yer buluyor.

Pil kapasitesinde önceki modele göre büyük bir gelişme mevcut. Gear S2’de 250 mAh pil kullanılırken Gear S3 Classic ve Frontier’da 380 mAh pil bizleri karşılıyor. Gear S3 Frontier’da dahili hoparlör bulunurken Gear S3 Classic’te maalesef hoparlör yer almıyor. Her iki cihazın IP68 suya ve toza dayanıklılık sertifikasının bulunduğunu belirtelim. Gear S3’ün iOS desteği bulunacağı da belirtiliyor fakat Gear Manager uygulamasının iOS’a ne zaman geleceği henüz açıklanmış değil.

Samsung Gear S3 Classic ve Frontier, tasarım olarak Gear S2’nin izinden gidiyor ve sadece bazı küçük değişiklikler barındırıyor. Döner çerçevenin aynen korunduğu cihazda yan taraftaki tuşların konumunda da herhangi bir değişiklik bulunmuyor. Buna karşın döner çerçevede değişiklikler göze çarpıyor. Gear S3 Classic’in çerçevesinde bulunan çizgiler sayesinde saniye ve dakika takibi daha kolay bir şekilde yapılıyor. Gear S3 Frontier’ın çerçevesinin yanında rakamlara yer verilirken çerçevenin tam üzerinde çizgiler bulunuyor ve bu detaylar sayesinde daha sportif görünüyor. Avrupa’da 399 euro fiyat etiketiyle satışa sunulacak cihazın çıkış tarihi bilinmiyor.

VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=ynTB211p1PQ