reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Gear S3’ün yeni detayları ortaya çıktı

Samsung Gear S2’nin piyasaya sürülmesinin üzerinden bir yıl geçti ve giyilebilir teknoloji meraklıları Samsung’un yeni akıllı saatini beklemeye koyuldu. Ortaya çıkan yeni detaylar, uzun süredir beklenen özelliklerin Gear S3’te karşımıza çıkabileceğini gösteriyor.

Sammobile’ın haberine göre Samsung Gear S3‘te spor tutkunlarının işine yarayacak yeni özellikler yer alıyor. Altimetre sayesinde yüksekliğin ölçümünü yapabilen Gear S3’ün özellikle dağcılar işin önemli veriler sağlayabileceği belirtiliyor. Tek dokunuşla kalibre edilebilecek bu özelliğin yanı sıra barometrenin de cihazda yerini alacağı söyleniyor. Basınç ölçümü yapabilen barometrenin hava durumu tahminlerinde ve yüksekliğin ölçülmesinde yardımcı olacağı ifade ediliyor. Referans değerler girilerek kalibrasyonu yapılabilecek olan barometre sayesinde değerler belirli bir seviyeye geldiğinde yağmur yağabileceği yönünde kullanıcının uyarılabileceği belirtiliyor.

Bu iki sensörün yanı sıra ivme ölçerin de Gear S3’te karşımıza çıkması bekleniyor. Anlık hız ölçümü yapmayı sağlayan sensörün ayrıca ortalama hız, mesafe ve zaman gibi verilerin de toplanmasında yardımcı olacağı söyleniyor. Cihazın dahili GPS’e sahip olması ivme ölçer için büyük önem taşıyor ve ölçümlerin doğruluğunu arttırıyor. Alınan isim haklarına bakılırsa Gear S3 Frontier ismiyle gelmesi muhtemel akıllı saatin IFA 2016’da görücüye çıkması bekleniyor. Samsung’un geçtiğimiz yıl yaptığı gibi bu yıl da Note tanıtımında yeni akıllı saatten küçük birkaç bilgi açıklama ihtimali bulunuyor. Dolayısıyla Gear S3’ü merak ediyorsanız bu akşam gerçekleşecek olan Note 7 sunumuna göz atmanızda yarar var.


*Haberin görseli Gear S2’ye aittir.