reklamı kapat

POPÜLER

Samsung artırılmış gerçeklik gözlüğü
Samsung artırılmış gerçeklik gözlüğü

Samsung’un heyecan yaratan yeni çalışması ortaya çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji Samsung, yeni bir ürün üzerinde çalışıyor. Ortaya çıktığı kadarıyla firma bir artırılmış gerçeklik gözlüğü tasarlıyor.

Samsung, oldukça büyük bir ürün gamına sahip. Firmanın bu ürün gamını genişletecek bir sonraki modeli ise bir artırılmış gerçeklik gözlüğü olacak gibi görünüyor. VR yani sanal gerçeklik tarafında “akıllı telefon” temelli popüler çözümleri bulunan firma, süreci daha da ileriye taşımak istiyor. Bu konuda aşağıda görebileceğiniz patenti alan şirket, biraz kaba görünen bir AR gözlük modeli tasarlıyor. Elektronik devre ve pillerin yan taraflarında olduğu gözlük hakkında şimdilik pek fazla bilgimiz bulunmuyor. Ancak AR yapısı gereği sanal ile gerçeği bir araya getirecek artırılmış gerçeklik gözlüğü, son kullanıcıya yönelik olmayabilir de deniyor. Google’ın yaptığı gibi Samsung da bu ürünü kurumsal pazara yönelik olarak geliştirdiği yönünde yorumları geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung artırılmış gerçeklik gözlüğü

Samsung bu alanda çalışırken, Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü projesini sonlandırmış durumda

Sağlam kaynak DigiTimes’tan gelen bilgiye göre Applen kendi AR gözlüğünün iptal etmiş durumda. Bazı kaynaklar projenin geçici olarak durdurulduğu söylüyor ancak Apple gibi parası ve personeli çok fazla olan bir firmada “geçici durdurma” çok gerçekçi durmuyor. Geçtiğimiz ay artırılmış gerçeklik gözlüğünün parçaları üzerine tedarikçilerle (DigiLens, Vuzix ve Lumus gibi) görüşme yaptığı söylenen Apple, bazı kaynaklara göre üründe istediği seviyeye ulaşamıyor. Daha önce 2020 yılında geleceğini söylenen gözlük, kolay kolay karşımıza çıkacak gibi durmuyor. Mevcut teknolojiler Apple’a yeterli gelmiyor izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Vivo imzalı AR gözlük