reklamı kapat

POPÜLER

Vivo AR artırılmış gerçeklik gözlüğü

Geleceğin ürünü; Vivo artırılmış gerçeklik gözlüğü görücüye çıktı [Video]

MWC Shanghai kapsamında OPPO‘nun ekran altı kamerası yanında önemli bir duyuru daha yapıldı. Vivo kendi artırılmış gerçeklik gözlüğü ile karşımıza çıktı.

Akıllı telefon tarafının en önemli isimlerinden Çin merkezli Vivo, MWC Shanghai kapsamında daha önce sözünü ettiği Vivo AR isimli kendi artırılmış gerçeklik gözlüğü ile ses getirdi. Gerçek bir ürün olarak fuar alanında sergilenen cihaz, standart bir tasarıma sahip. Firmanın ilk 5G akıllı telefonuna bağlanarak görev yapan yani gücünü telefondan alan ürün, 6 eksende takip gerçekleştirebiliyor. Şimdilik daha çok oyun için tasarlanan ancak ofis işleri için de kullanılabileceği söylenen ürün, yüz ve obje tanıma gibi yetenekleri de bünyesinde barındırıyor. Bu AR gözlüğün kaça satılacağı ya da ne zaman satışa çıkacağı hakkında birçok bilgi şimdilik gizemini koruyor. Android temelli olacak ürünün temel alacağı 5G akıllı telefon modeli üçüncü çeyrekte satışa çıkıyor. Bu açıdan artırılmış gerçeklik gözlüğü de bu tarihte raflardaki yerini alabilir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo gibi Apple da bir artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştiriyor

Daha önce duyduğumuz kadarıyla 2019 yılında bitirilmesi planlanan gözlük, rOS isimli bir işletim sistemine sahip olacak deniyor. Apple’ın iOS üzerine kurduğu bu işletim sistemi, gözlüğün kendi uygulamalarını çalıştırmasına olanak verecek. Bu açıdan Apple Watch’a benzer şekilde iPhone temelli çalışacak bu uygulamalar, birçok detayı kullanıcıların gözleri önüne getirecek. Gözlüğün kafa hareketleriyle, dokunmatik ekranla ya da Siri üzerinden sesli kontrol edilebileceği ilk detaylar arasında yer alıyor. Kendi uygulama marketine sahip olacağı da belirtilen gözlük, şu an aktif olarak masada bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da ne zaman çıkacağı bilinmeyen Huawei imzalı akıllı gözlük