reklamı kapat

POPÜLER

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü

Apple’ın artırılmış gerçeklik gözlüğü ölmedi mi?

Geçtiğimiz aylarda bir haber çıkmış ve Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü iptal dildi denilmişti. Ancak durum tam da böyle değil gibi görünüyor.

Yukardaki gelişme direkt olarak sağlam kaynak DigiTimes’tan gelmiş br birçok kişiyi oldukça üzmüştü. Ancak her şey bitmemiş durumda. MacRumors tarafından iOS 13 kodlarında bulunan detaylara göre gözlük üstünde çalışmalar devam ediyor. Aslında bu ürünün iptal edilmesi gerçekten çok garip gelmişti. Çünkü Apple CEO’su Tim Cook sık sık artırılmış gerçeklik tarafına çok büyük önem verdiklerini belirten açıklamalar yapıyor. Geçtiğimiz aylarda artırılmış gerçeklik gözlüğünün parçaları üzerine tedarikçilerle (DigiLens, Vuzix ve Lumus gibi) görüşme yaptığı da bilinen firma, bu açıdan dedikoduların tersine ürünü geliştirmeye devam ediyor. Şirkete yakın sağlam kaynakları bulunan analist Ming Chi-Kuo, gözlüğün resmi olarak 2020 yılında geleceğini söylüyordu. iOS 13 içerisindeki detaylar, bunun gerçek olabileceğini akıllara getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü alanın en iddialısı olabilir

Ancak ürün hakkında henüz hemen hemen hiçbir net bilgi bulunmuyor. iOS 13 kodlarında “Garta” kod adıyla görünen olası adıyla “Glass”, birden fazla prototip halinde ilerliyor deniyor. Son kullanıcı için başarısız olan Google Glass’tan çok daha farklı bir deneyim sunacak denilen ürün, bakalım gerçekten 2020’de bir sürpriz yapılarak karşımıza çıkartılacak mı?

İlginizi Çekebilir

Vivo imzalı AR gözlük