reklamı kapat

POPÜLER

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü için sevindiren sürpriz

Hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda bir haber çıkmış ve Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü iptal edildi denilmişti. Ancak artık netleştiği üzere bu söz konusu değil.

Xcode 11 kodlarında bulunan detaylara göre merak edilen gözlük üstündeki çalışmalar gerçekten aktif olarak devam ediyor. Burada gözlük için çok ciddi bir yazılım altyapısı kurduğu görülen Apple, bu açıdan oldukça heyecanlandırıyor. Kendi uygulamaları olacak yani bir uygulama marketine sahip olacak gibi görünen gözlük, geliştiriciler için yeni bir alan oluşturacak izlenimi oluşturuyor. Bu gözlük için özel AR uygulamaları geliştirilecek ve görüldüğü kadarıyla STARTester test uygulaması ile gözlük uygulamaları gözlüğün kendisi olmadan iPhone üstünde çalıştırılabilecek. Geçtiğimiz aylarda artırılmış gerçeklik gözlüğünün parçaları üzerine tedarikçilerle (DigiLens, Vuzix ve Lumus gibi) görüşme yaptığı bilinen firma, burada sağlam adımlar atıyor. Gözlüğü 2020 içerisinde karşımıza çıkarma ihtimali olan teknoloji devi, AR alanının en güçlü seçeneği için için gün sayıyor gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü hakkında başka neler biliyoruz?

Çok fazla bilgi bulunmuyor. Kodlarda Franc, Luck, ve Garta gibi kod adlarıyla görünen olası adıyla “Glass”, daha önce duyduğumuz kadarıyla birden fazla prototip halinde ilerliyor. Pazarda başarılı olabilmesi için mutlaka ama mutlaka çok iyi olması gereken gözlüğün, fiyatı hakkında ise bir tahmin yürütülemiyor. Apple’ın uygun fiyata çıkarma ihtimalinin olmadığı gözlük, bakalım pazarı değiştirebilecek mi?

İlginizi Çekebilir

Vivo imzalı AR gözlük