reklamı kapat

POPÜLER

Ford
Ford
Ford

Ford’dan yeni elektrikli ve hibrit modeller

2019 Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan yeni otomobillerin duyurusu gelmeye devam ediyor. Frankfurt’ta başlayan fuarda Ford, elektrikli bir gelecek taahhüdünü gözler önüne serdi.

Ford, 2019’da sekiz adet olmak üzere 2024 yılına kadar 17 elektrikli aracını Avrupa pazarına sunmaya hazırlanıyor. Ford, elektrikli güç aktarma organlarının 2022 sonuna kadar otomobil satışlarının yarısından fazlasını oluşturacağını öngörüyor. Şirket o zamana kadar 1 milyon elektrikli otomobil satmayı planlıyor. Tamamıyla yenilen Kuga SUV‘un Şarj Edilebilir (Plug-In) Hibrit varyantı, şirketin şimdiye dek yarı hibrit, hibrit ve şarj edilebilir (plug-in) hibrit güç aktarma organlarını sunduğu ilk Ford modeli oluyor. Yeni Puma Ecoboost Yarı Hibrit SUV esintili kompakt crossover ilk kez tanıtılacak. Yeni Puma düşük CO2 emisyonu için yarı hibrit teknolojisi ve optimize edilmiş yakıt verimliliğiyle dikkat çekiyor.  Model teknik özellikleriyle daha duyarlı ve ödüllendirici bir sürüş deneyimi vadediyor.

Şirket ayrıca 2020 yılına kadar Avrupa’nın önemli şehirlerinde 350 kW şarj kapasitesine sahip 400 hızlı şarj istasyonu kurmayı hedefleyen “IONITY” konsorsiyumunda kurucu üye ve ortak olarak yer alıyor. Tam elektrikli araçların şarj sürelerini mevcut sistemlere kıyasla ciddi ölçüde kısaltan bu ağ, uzun yolculuklar için ideal olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford konu hakkında açıklama yaptı

Ford Avrupa Pazarlama Satış ve Servis Başkan Yardımcısı Roelant de Waard, konuyla ilgili “Centrica gibi önde gelen enerji tedarikçileriyle iş birliklerimiz, hızlı şarj eden duvar ünitemizle tedarik, kurulum ve özel çevre dostu enerji tarifeleri dahil olmak üzere hepsi bir arada bir şarj çözümü sunabilmemizi mümkün kılıyor” açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilir