reklamı kapat

POPÜLER

Apple artırılmış gerçeklik başlığı

Apple’ın çok merak edilen ürünü hakkında çıkan yeni bilgiler

Teknoloji devi Apple tarafından uzun süredir geliştirilen AR gözlüğü hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı. Ürün halen uzakta ama geliyor.

Apple imzalı AR gözlüğü en son T288 kod adına sahip haberleriyle gündeme gelmişti. Artırılmış yanında sanal gerçeklik tarafına da odaklanan ürün, teknik olarak sınırları zorlayacak denilmişti. Modelin özellikle bilgisayar ya da telefondan bağımsız olacak çalışacağının söylenmesi dikkat çekmişti. Kişileri gerçek anlamda kablolardan kurtaracak gibi duran firma, burada “60GHz WiGig (Kısa mesafede yüksek hız)” kablosuz bağlantı teknolojisini kullanacak deniyor. Başlığın bu teknoloji aracılığıyla özel bir harici donanıma / kutuya bağlanacağı söylenirken, bu donanıma 5 nm Apple işlemcinin güç vereceği de konuşulanlar arasında yer alıyor. İşte bu başlık bu sefer başka bilgiler ile gündemde. Ortaya çıktığı kadarıyla Apple ürün HTC Vive’dan gelen özel modifiye edilmiş aşağıda gördüğünüz bir kontrolcü ile test ediyor. Şimdilik yapılan testleri arasında sadece belirli bir bölgede aktif edilebildiği aktarılan bir bowling oyunu yer alan ürün, oldukça merak ediliyor. Bu kontrolcünün son sürümde çok daha farklı olacağı düşünülüyor.

Apple AR gözlük

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple AR gözlüğü 2022 yılında satışa çıkarılacak gibi görünüyor

En azından kaynaklar bunu söylüyor. Modelin 2022’de çıkacak olması elbette üzücü. Ancak Apple bu konuda işi aceleye getirmek istemiyor. Biliyorsunuz firma “genelde” bir ürün tam olarak hazır olmadan çıkış yapmıyor. Ancak 2020 de oldukça geç bir tarih.

İlginizi Çekebilir

Altı ay pil ömrü sunan hibrit akıllı saat