reklamı kapat

POPÜLER

Samsung artırılmış gerçeklik gözlüğü

Bu sürpriz oldu; Samsung artırılmış gerçeklik gözlüğü ortaya çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung tarafından üzerinde çalışılan artırılmış gerçeklik gözlüğü ortaya çıktı. İşte detaylar;

Samsung, VR yani sanal gerçeklik tarafının en önemli ismi konumunda yer alıyor. Firma yeni keşiflere göre AR yani artırılmış gerçeklik tarafında da ses getirmek istiyor. İşte bunu sağlayacak ilk model için alınan patentlerden hazırlanan üç boyutlu taslak tasarım, modelin nasıl görüneceği açık şekilde karşımıza getiriyor. Direkt olarak “Samsung AR headset” şeklinde isimlendirilebileceği tahmin edilen gözlük, oldukça büyük görünüyor ve bünyesinde şeffaf ekranlar taşıyor. Bu sayede sanal objeler gerçek dünyaya yerleştirilebiliyor. Akıllı telefonlar ile bağlantı kuracağı ve bildirimleri üzerine alacağı aktarılan ürün, bünyesinde iki adet ekran ve iki adet kamera taşıyor. Bağlantıyı üzücü şekilde kablo üstünden kuracak gibi görünen gözlüğün, bünyesinde yerleşik olarak ufak bir hoparlör de yer alıyor. Henüz ayrıntılı teknik detayları bilinmeyen gözlüğün, 2020’de tanıtılacağı hatta Galaxy S11 ailesiyle beraber 2020 şubat gibi görücüye çıkartılacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung gibi Apple da bir artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştiriyor

Biliyorsunuz bu ürün de sık sık gündeme geliyor. Söylendiği kadarıyla Apple’ın kendi AR gözlüğü 2020’de kesin olarak geliyor. Söylendiği kadarıyla artırılmış gerçeklik gözlüğü iPhone ile direkt olarak bağlantılı tasarlanıyor. Bu sayede iPhone bildirimlerini kişilerin gözleri önüne getirecek gözlük, aynı zamanda harita yönlendirmesi yapabilecek ve bazı oyunlara da sahip olacak deniyor. Kendisine özel bir uygulama marketiyle geleceği aktarılan AR gözlük, uzak gelecekte iPhone’un yerini alacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ı en yeni Beats kablosuz kulaklık modeli