reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen
Volkswagen

Volkswagen cephesinden Türkiye yatırımıyla ilgili dedikodulara yanıt

Volkswagen Üretim Müdürü Andreas Tostmann, sıcaklığını koruyan Türkiye yatırım kararlarıyla ilgili dedikodularla ilgili önemli açıklamada bulundu.

Volkswagen Türkiye yatırımının yılan hikayesine dönen sürecinin resmiyete kavuşmasıyla birlikte hemen herkes gibi biz de sürecin inşa aşamasına geçmesini beklemeye başladık. Grubun Türkiye merkezli şirketini de faaliyete açmasıyla birlikte iyice hareketlenmeye başlayan olumlu gelişmeler, geçtiğimiz günlerde bir anda tersine rüzgarla yavaşlamaya başladı. Suriye’de Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı gerekçe gösterilerek Volkswagen’in kararını beklemeye aldığına dair gelen bilgilerle kaynamaya başlayan kazan, Sırbistan ve Romanya gibi iki üyenin daha sürece dahil olmasıyla iyice karışmıştı. Bir anda tehlikeye girme noktasına gelen yatırımla ilgili nihayet ilk ağızdan resmi bir yanıt geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen alternatif lokasyon arayışında değil

Konuyla ilgili Reuters‘e çok kısa ve net bir şekilde konuşan Üretim Müdürü Andreas Tostmann, iddiaları kesin bir dille yalanladı. Tostmann açıklamasında; “Gelişmeleri şu anda izliyoruz. Türkiye yatırımıyla ilgili planlar şu anda bekletiliyor. Aktif olarak alternatif yerlere bakmadığımızı da net bir şekilde söyleyebilirim.” ifadelerine yer verdi. Volkswagen’in yatırımı beklemeye aldığını açıklamasının ardından Bulgaristan Hükümeti 135 milyon euroluk teşviki 260 milyon euro seviyesine çıkartmış, Romanya Başbakanı Ziarul Financiar ise grup ile yeni görüşmeler başlattıklarını duyurmuştu.

İlginizi çekebilir

İzleyenleri ikiye bölen Volkswagen reklam filmi