reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Türkiye fabrikası

Volkswagen Türkiye Fabrikası hakkında umutlandıran açıklama

Adeta yılan hikayesine dönen Volkswagen Türkiye Fabrikası yatırımı hakkında hepimizi tekrar umutlandıracak iddialar gündeme geldi.

Uzun süredir tüm Türkiye, Alman otomotiv devinin ülkemize yapacağı yatırımı bekliyor. Tüm göstergeler olumlu gittiği sırada yaşanan siyasi ve askeri gerilimler sonrası Volkswagen ilgili yatırımı duraklatma kararı almıştı. Herhangi resmi bir iptal talebi mas da olmasa da çoğu kişi oldukça olumsuz düşünmeye başlamıştı. Ancak koronavirüs salgını ile birlikte Volkswagen’in ülkemizi konumu sebebi ile daha çok kullanmak istemesi oldukça olası. Yetkililer de son olarak “Teknik olarak o proje hala masada, hala daha ölmemiş, can işaretleri olan bir proje” demişti. O günden bu yana herhangi bir gelişme yaşanmayan girişim için yeni bir açıklama geldi. Savaş Akcan, tarım ve tohumculuk konusunda yaptığı bir konuşma sırasında Volkswagen fabrikasına da değindi. İlgili arazinin tarıma kapatıldığı söyleyerek bu bölgenin Volkswagen’e ayrıldığının altı çizildi. Böylece Volkswagen Türkiye Fabrikası tekrar gündemize geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Türkiye Fabrikası yılan hikayesine döndü

Türkiye Tohumcular Birliği Başkanı Savaş Akcan, ” Türkiye’de topraklarımızın yüzde 30’u ekilebilir seviyede. Cumhuriyetin ilk yıllarında bu oran yüzde 50’lerdeydi. Ancak verimli arazilerimizi sanayiye terk ettikçe ekilebilir alanları kaybediyoruz. Bu alanı büyütemiyoruz, ancak var olan arazileri korumak ve birim başına verimliliği artıracak şekilde yerli, milli tohum çalışmalarına hız vermek önceliğimiz olmalı. Ancak arazilerin korunması konusunda hala sorunlar yaşıyoruz. Son olarak Manisa’daki Muradiye Fidanlığı’nın da bulunduğu Hazine arazisi üzerine Volkswagen fabrikasının kurulacak. Bu yıl arazide fidan üretimi yapılmadı. Buraya fabrika kurulmasını doğru bulmuyoruz. Tarım arazilerinin amaç dışı kullanımına izin verilirse yarın işleyecek arazi bulamayacağız.” şeklinde konuştu. Volkswagen Türkiye Fabrikası hakkında tüm gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Citroen’in dikkat çeken en yeni modeli 2020 C3

İLGİLİ HABERLER