reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10 PowerToys Run

Windows 10 işletim sistemine gelen çok faydalı araç [İndir]

Windows 10 işletim sistemi kullanıcılarını oldukça memnun edecek PowerToys Run aracı herkes için indirmeye açıldı. İşte detaylar;

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden Windows 10, geçtiğimiz aylarda Apple’ın macOS tarafında sunduğu Spotlight benzeri bir gelişmiş bir arama aracına kavuşacak haberleriyle gündeme gelmişti. İşte bu araç yukarıda da dediğimiz gibi PowerToys Run adı altında görücüye çıktı. İşletim sisteminin yerleşik Win + R kısayolunun yerini alan yeni araç, Windows içerisindeki arama sürecini çok daha modern ve efektif hale getiriyor. Şimdilik biraz temel seviyede kalan ancak ileride çok daha gelişmiş hale geleceği aktarılan bu araç, sonuç penceresinde çalışan uygulamaları gösterebiliyor ve bazı uygulamaları yönetici olarak açmanıza dahi imkan tanıyor. Yakında özel eklentilere kavuşacağı da aktarılan araç, tek bir noktada istediğiniz birçok şeyi çok hızlı şekilde gerçekleştirmenize imkan tanıyacak deniyor. Bu araca ücretsiz olarak buradan ulaşılabiliyor. Bu aracın açık kaynak kodlu olduğunu da belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 işletim sistemi geçtiğimiz ay önemli bir başarıya ulaşmıştı

Popüler işletim sistemi önemli bir kilometre taşını geride bıraktı ve 1 milyardan fazla cihazda aktif olarak kullanılmaya başlanmıştı. Bu gerçekten önemli seviyeye ulaşmayı uzun süredir bekleyen ve 2 yıl gecikmeli de olsa sonunda önemli rakamı geride bırakan Microsoft, bunun kutlamak adına sisteme yapacağı yeni tasarımsal değişiklikleri de göstermişti. Yeni tasarımda devrimsel ya da çok büyük değişiklikler bulunmuyor. Ancak arayüzde yapılan ufak değişiklikler sistemi çok daha modern hale getirmiş gibi görünüyor. Bu konudaki detaylar ve yeni tasarımın videosu burada yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Tam 200 km menzil sunan elektrikli bisiklet