reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10

Windows 10 işletim sistemine gelecek faydalı yenilik

Windows 10 işletim sistemi kullanıcıları oldukça memnun edecek yeni bir araç daha geliyor. Microsoft bundan ilk bilgileri vermiş durumda.

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden Windows 10, aktarıldığı kadarıyla yakın zaman içerisinde Apple’ın macOS tarafında sunduğu Spotlight benzeri bir gelişmiş bir arama aracına kavuşacak. Bu yeni araç ile kişiler sistem içerisinde aramak istediklerini rahatlıkla arayabilecek ve burada hesap makinesi, sözlük ya da arama motoru gibi eklentilere de destek verilecek. Uygulama ve dosyaları açık şekilde sıralayacağı aktarılan Spotlight benzeri yeni araç, ileri düzey kullanıcıları memnun etmeyen yerleşik arama sistemini ortadan kaldıracak. Bu sistem sayesinde çoğu zaman kişinin ayrı tarayıcı açmasına dahi gerek kalmayacak deniyor. Aracın ne zaman çıkacağı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10 işletim sistemi geçtiğimiz günlerde önemli bir başarıya ulaştı

Popüler işletim sistemi hatırlarsınız önemli bir kilometre taşını geride bıraktı ve 1 milyardan fazla cihazda aktif olarak kullanılmaya başlanmıştı. Bu gerçekten önemli seviyeye ulaşmayı uzun süredir bekleyen ve 2 yıl gecikmeli de olsa sonunda önemli rakamı geride bırakan Microsoft, bunun kutlamak adına sisteme yapacağı yeni tasarımsal değişiklikleri de göstermişti. Yeni tasarımda devrimsel ya da çok büyük değişiklikler bulunmuyor. Ancak arayüzde yapılan ufak değişiklikler sistemi çok daha modern hale getirmiş gibi görünüyor. Bu konudaki detaylar ve yeni tasarımın videosu burada yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Tam 200 km menzil sunan elektrikli bisiklet