reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen Passat

Şaşırtan dolandırıcılık; Volkswagen Türkiye Fabrikası için vaat verip kandırdılar!

Alman otomobil devi ülkemize resmi olarak henüz gelmemişken, Volkswagen Türkiye Fabrikası için işe alım adı altında bu kadarı da olmaz dedirten bir dolandırıcılık orta çıktı.

Volkswagen Türkiye Fabrikası ülkemiz için uzun zamandır beklenen bir gelişme. Adımlar sona yaklaşmışken yaşanan siyasi gerginlik sonucu Alman üretici yatırımı ertelediğini duyurmuştu. Hali hazırda markanın kararının tam olarak ne olacağı bile bilinmezken şaşırtan bir haber ülkemiz sınırları içerisinden geldi. Manisa’da kurulması planlanan fabrikaya istihdam sağlayacağını söyleyen bir grup dolandırıcı işe girmek isteyenleri dolandırdı. İş arayan kişilere “Size fabrikada iş bulacağız” diyerek ücret alındığı söyleniyor. Henüz bu dolandırıcılıktan tam olarak kaç kişini etkilendiği ve söz konusu sahtekarlık için kaç para istendi bilinmiyor. Konunun yetkili makamlara taşınması ile birlikte kapsamlı bir soruşturma başlatıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen cephesi sessizliğini korudu

Manisa Valiliği’nin konu ilgili “Son günlerde Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü adı kullanılarak Volkswagen fabrikasında işe yerleştirme adı altında vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yapılmakta olduğu öğrenilmiştir. Bu nedenle, Manisa Valiliği, Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü adı kullanılarak yapılan talep ve vaatlere itibar edilmemesi, böyle bir durumla karşılaşılması halinde ivedilikle valilik, emniyet ve jandarmaya bildirilmesi kamuoyunun dikkatine önemle duyurulur.” şeklinde bir açıklama yaptı. Volkswagen ise konu ilgili bir değerlendirmede bulunmadı.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken elektrikli bisiklet