reklamı kapat

POPÜLER

Wello Family elektrikli bisiklet

Yük taşımaya uygun modern elektrikli bisiklet [Video]

Elektrikli bisiklet dünyasına dikkat çeken bir model daha eklendi. Wello Family isimli bu model, yük taşımaya odaklanıyor ve çok kullanışlı görünüyor.

Temelinde bir elektrikli bisiklet olan Wello Familyfarkını görebileceğiniz üzere gövde yapısıyla koyuyor. Üç tekerlekli bu model, CES 2020’de sergilenmiş ve gerçek olarak gidebilir durumda. Oldukça modern tasarlanan elektrikli araç, ilk olarak öne yerleştirilen süspansiyon sistemiyle çok rahat olarak tanıtılıyor. Virajlarda dönülen yöne doğru yatabilir şekilde tasarlanan ön kısım, kullanımı oldukça kolaylaştırıyor deniyor. Üç tekerli yapı sayesinde denge sorunu olmayan araç, arka kısmında kargo taşınabilecek (Maksimum 80 kg) bir bölüme sahip. Söylendiği kadarıyla burası başka bir kişiyi taşımak için de özelleştirilebiliyor. Ön kısmı komple cam olduğundan konforlu bir sürüş getiren ve pedal çevirerek de yol alınmasına imkan tanıyan Wello Family, aktarıldığı kadarıyla 40 km/s hıza kadar çıkış yapabiliyor. Bu açıdan sadece şehir içi kullanımına uygun olan elektrikli bisiklet, 100 km menzile sahip ve üstündeki güneş panelleriyle pillerin, yavaş da olsa doldurabiliyor. Henüz bazı detayları gizemini koruyan modelin, gücünü 1.000W’lık Bafang Ultra motordan aldığı tahmin ediliyor.

Wello Family elektrikli bisiklet
Wello Family elektrikli bisiklet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Wello Family fark yaratan bir elektrikli bisiklet modeli

Fransa merkezli olarak geliştirilen Wello Family, tahmin edebileceğiniz üzere ucuz değil. Bu araca sahip olmak için 8.800 dolar (Avrupa’da 7.900 euro) gibi bir ücretin gözden çıkarılması gerekiyor. Bisikletin tanıtım videosunu yukarıda izleyebilirsiniz.