reklamı kapat

POPÜLER

Black Widow

Captain America Civil War sonrası Black Widow kaçmayı nasıl başardı?

Captain America Civil War finalinde Steve Rogers ve arkadaşlarına yardımcı olan Black Widow nasıl sorunsuz bir şekilde kaçabildi? Bu sorunun yanıtını Marvel uzun bir bekleyişin ardından verdi.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Captain America Civil War filminde Avengers ekibi ikiye ayrılmıştı. Kahramanların devlet kontrolüne girmesini kabul edenler Tony Stark’tan yana cephe alırken, bu sürecin karşısında olanlar Steve Rogers‘a destek olmuştu. Natasha Romanoff da başlangıçta Iron Man’in destekçileri arasında yer alıyordu. Fakat finalde uzun süre omuz omuza mücadele verdiği Captain America’ya yardımcı oldu ve kendi ekibine ihanet etti. Sonrasında bu durumu fark eden Tony Stark onun ihanetini ihbar etti ve General Thunderbolt Ross onun peşine düştü. Buna rağmen Black Widow’u yakalamaları mümkün olmadı. Natasha’nın başarılı kaçış hikayesinin perde arkası sonradan ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Black Widow filmi öncesi önemli detay

Black Widow’un Prelude serisi Captain America Civil War’dan hemen sonra yaşananları gözler önüne seriyor. General Thunderbolt Ross, Natasha Romanoff’u yakalamak için destek toplamaya başlıyor. Bu süreçte yardım istediği isimlerden biri konsey üyelerinden Hawley oluyor. Hatırlarsanız Captain America Winter Soldier filminin finalinde Natasha onun yerine geçmişti. Tamamen konsey üyesi Hawley gibi görünerek HYDRA’nın planlarına engel olmuştu. Görünen o ki Hawley bunu unutmadı. Natasha’nın bir kahraman olduğunu ve onun sayesinde hala hayatta olduklarını söyleyerek Dünya Güvenlik Konseyi’nin operasyona destek vermesine engel oluyor. Böylece General Thunderbolt Ross’un Natasha’yı yakalamasının önüne geçiliyor.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı