reklamı kapat

POPÜLER

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü

Apple artırılmış gerçeklik gözlüğü hakkında dikkat çeken yeni bilgiler

Apple imzalı artırılmış gerçeklik gözlüğü ciddi ciddi yolda bulunuyor. İşte bu gözlük hakkında yeni bilgiler geldi. Ürün heyecan yaratıyor.

Geçtiğimiz hafta konuşan analist Ming-Chi Kuo‘ya göre merak edilen ürün 2020’nin ikinci çeyreğinde resmi olarak lanse ediliyor. Apple’ın çıkışa hazır olduğunu gösteren bu detay, Bloomberg’den Mark Gurman tarafından da doğrulanıyor. Gurman’ın kendi kaynaklarına göre Apple imzalı AR gözlük gerçekten 2020’de resmi olarak lanse ediliyor. Halen nasıl görüneceğiniz bilmediğimiz ürün, uzun süredir test aşamasında bulunuyor. Hatta ürün için STARTester isimli gözlüğün kendisi olmadan iPhone üstünde uygulama test edilebilecek bir yazılım dahi hazırlandığı aktarılıyor. Mark Gurman ayrıca ürünün kullanımı hakkında da bilgi veriyor. Söylendiği kadarıyla artırılmış gerçeklik gözlüğü iPhone ile direkt olarak bağlantılı olacak. Bu sayede iPhone bildirimlerini gözünüzün önüne getirecek gözlük, aynı zamanda harita yönlendirmesi yapabilecek ve bazı oyunlara da sahip olacak. Kendisine özel bir uygulama marketiyle geleceği aktarılan AR gözlük, uzak gelecekte iPhone’un yerini alacak gibi görünüyor. Firmanın böyle bir amacının olduğu aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple imzalı artırılmış gerçeklik gözlüğü, Google Glass gibi “başarısızlık” yaşar mı?

İlk aşamada böyle bir ihtimale kesinlikle bulunuyor. Daha önce de söylediğimiz üzere VR ve AR tarafı halen kişileri çok fazla etkileyemiyor. Ancak çok geniş uygulama desteği ve nispeten uygun fiyat ile fark yaratabilecek gibi duran gözlüğün, bir Apple ürünü olarak başta çok ses getireceği ancak daha sonra satın alanlar tarafından bir kenara kaldırılacağı tahmin ediliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni kablosuz kulaklık modeli