reklamı kapat

POPÜLER

16 inç MacBook Pro Apple

16 inç MacBook Pro için tarih verildi, yeni detaylar çıktı!

Teknoloji devi Apple, uzun süredir bir 16 inç MacBook Pro modeli ile gündeme geliyor. İşte bu model ile çok yakında resmi olarak tanışıyoruz.

Sağlam kaynak DigiTimes‘a göre merak edilen 16 inç MacBook Pro kesin olarak ekim ayı sonunda lanse ediliyor. Çok büyük beklenti oluşmasına rağmen bir ekim sonu etkinliği yapmayacak gibi duran Apple, bu yeni dizüstü modelini oldukça ince çerçeveler üstüne kuruyor deniyor. Seri üretiminin Tayvan merkezli Quanta Computer tarafından başlatıldığı aktarılan dizüstü bilgisayar, tasarımsal olarak devrim yapmıyor. Yani mevcut yeni nesil MacBook Pro tasarımında daha ince çerçeveler kullanılacak gibi görünüyor. İnceltilen çerçeveler ile 15 inç kasasında 16 inç ekran sunacak modelin, özellikle yenilenmiş klavyesi kullanıcıları oldukça memnun edecek izlenimi oluşturuyor. Bu klavyenin mevcut modellerdeki sorunları yaşatmayacağı ve standart yapıyla uzun süre görev yapacak bir seçenek oluşturacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

16 inç MacBook Pro hakkında teknik detaylar değişmiyor

Gücünü Intel’in 9. nesil Coffee Lake-H ya da Ice Lake işlemcilerinden alacak ve burada 8 çekirdeğe kadar özelleştirme imkanı sunacak denilen model, OLED değil TFT LCD ekran üzerine kuruluyor. LG Display üretimi ekranda 3072 x 1920 piksel çözünürlük sunacak dizüstü bilgisayarın, 96W USB-C şarj cihazı ile satışa sunulacağı gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Firmanın çıkması beklenen yeni ürünleri