reklamı kapat

POPÜLER

16 inç MacBook Pro

16 inç MacBook Pro modelinden yeni detaylar sızdırıldı

Gelmesi uzun süredir beklenen 16 inç MacBook Pro modelinden yeni detaylar sızdırıldı. Modelin tasarımı da netleşmiş durumda.

DigiTimes, geçtiğimiz hafta merak edilen 16 inç MacBook Pro modelinin ekim ayı sonunda lanse edileceğini aktarmıştı. Ancak dizüstü halen resmi olarak gelmedi. Çok büyük beklenti oluşmasına rağmen bir ekim sonu etkinliği de yapmayan Apple, yine de modeli çok yakında lanse edecek gibi görünüyor. MacOS Catalina 10.15.1‘den aşağıda yer alan ilk resmi görseli sızdırılan cihaz, mevcut modellerden farklı olarak TouchBar’dan ayrı bir TouchID parmak izi sensörüne sahip. Aynı zamanda mevcut modellerdeki gibi TouchBar’a entegre sanal yerine fiziksel bir ESC tuşuna sahip olacağı aktarılan dizüstü, büyük ihtimalle yukarıdaki Photoshop çalışmasında göründüğü gibi ince çerçeveler ile yolda bulunuyor. Tam olarak hayal edilen “tamamen yeni” bir MacBook Pro olmayacak dizüstü, bu açıdan çok fazla dikkat çekebilecek ve mevcut kullanıcıları etkileyebilecek gibi görünmüyor. Geçen hafta seri üretiminin Tayvan merkezli Quanta Computer tarafından başlatıldığı aktarılan dizüstü bilgisayar, özellikle yenilenmiş klavyesi kullanıcıları oldukça memnun edecek izlenimi oluşturuyor. Bu klavyenin mevcut modellerdeki sorunları yaşatmayacağı ve standart yapıyla uzun süre görev yapacak bir seçenek oluşturacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

16 inç MacBook Pro hakkında diğer bilgiler de genişledi

Gücünü Intel’in 9. nesil Coffee Lake-H ya da Ice Lake işlemcilerinden alacak ve burada 8 çekirdeğe kadar özelleştirme imkanı sunacak denilen model, OLED değil TFT LCD ekran üzerine kuruluyor. LG Display üretimi ekranda 3072 x 1920 piksel çözünürlük sunacak dizüstü bilgisayarın, 96W USB-C şarj cihazı ile satışa sunulacağı gelen bilgiler arasında. Ayrıca modeden Navi serisinden AMD Radeon RX 5300M ya da 5500M ekran kartlarının yer alacağı da sızanlar arasında.

İlginizi Çekebilir

Firmanın çıkması beklenen yeni ürünleri