reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro Türkiye satışında üzücü son durum

Gelişmiş amiral gemisi Huawei Mate 20 Pro, almayı düşünenleri bir kez daha üzecek bir durumla gündemde. Telefon adeta internette kaybolmuş durumda..

Huawei Mate 20 Pro, son dönemde Türkiye’de ilginç satış gelişmeleriyle gündeme geliyor. Fiyatı bir ara 4.999 TL‘ye kadar inen, bir süre sonra ise 8.999 TL‘yi bularak satıştan kalkan gelişmiş amiral gemisi, geçtiğimiz hafta içerisinde büyük bir satış kanalına neredeyse 7 bin TL‘den tekrardan giriş yapmıştı. Ancak telefon 7 bin TL gibi eskiye nazaran çok yüksek fiyatına rağmen bu satış kanalında da tükendi. Bu sefer genel olarak büyük satış kanallarındaki tüm stoklarını bitirmiş gibi duran modelden, halen daha fazla gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Şu an telefon sadece tek bir büyük satış kanalında bulunabiliyor (Stok tam net değil), orada da tam 8.200 TL gibi çok uçuk bir fiyat çekiliyor. Detaylı incelemesine burada yer verdiğimiz Mate 30 Pro‘yu Android lisansı olmadığı için Türkiye’de satmayan Huawei, Mate 20 Pro için yeni bir stok getirebilir deniyor. Ancak bunun ne zaman olacağı henüz bilinmiyor. Yerel satıcılarda da Huawei Türkiye garantisiyle kolay kolay bulunamadığı aktarılan telefon, şu an ciddi ciddi kişilerin istediği ancak bir türlü ulaşamadığı nadir amiral gemisi akıllı telefonlar arasında yer alıyor.

Huawei Mate 20 Pro
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro teknik olarak halen çok güçlü bir model

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. Telefon özellikle Leica imzalı üçlü kamera sistemiyle dikkat çekiyor. Burada 40 MP (f1.8) geniş açı + 8 MP (f2.4) telefoto + 20 MP (f2.2) ultra geniş açı arka kamera ve 24 MP (f2.0) ön kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Biliyorsunuz bu kamera sistemi birçok yeni amiral gemisinden çok daha iyi sonuçlar sunuyor.

İlgili Video