reklamı kapat

POPÜLER

Google Fitbit

Google’dan giyilebilir pazar için çok büyük satın alma!

Geçtiğimiz günlerde ilk bilgileri gelen bir söylenti gerçek oldu. İnternet devi Google, ana şirket Alphabet üstünden giyilebilir tarafın büyük ismi Fitbit ile anlaşmaya vardı.

Resmi olarak yapılan açıklamaya göre Google (Alphabet)tam 2.1 milyar dolar ödeme ile Fitbit’in yeni sahibi olmuş durumda. Ürün gamında akıllı bileklikten, akıllı saate ve akıllı tartıya kadar birçok ürün yer alan Fitbit, artık Alphabet çatısı altına girmiş durumda. Bu satın alım giyilebilir teknoloji ürünleri dünyası için elbette çok büyük bir hamle olarak nitelendiriliyor. Pixel 4 akıllı telefon modelleriyle Wear OS’lu bir Pixel Watch tanıtması beklenen ancak böyle bir duyuru yapmayan Google, bu alım ile alanın geleceğini değiştirecek gibi duruyor. Wear OS işletim sistemiyle giyilebilir pazarda beklediği etkiyi gösteremeyen Google’ın, Fitbit’i alması oldukça mantıklı bulunuyor. Ödediği 2.1 milyar dolar gelirleri yanında çok ufak kalan internet devi, bu satın alım ile alanda çok tecrübeli bir firmaya ve bağlantılı olarak patentlerine erişim sağlar hale geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Fitbit sonrasında kendi akıllı saatini tanıtır mı?

Şimdilik bu çok olası durmuyor. Ayrıca gerekli de değil. Firmanın artık Fitbit üstünden WearOS’lu bir çok ürün karşımıza çıkaracağı söyleniyor. Bu da güzel görünüyor. Özellikle Android ekosistemiyle bağlantılı gelişmiş giyilebilir ürünler, Apple Watch deneyimini Android tarafında bulamayan kullanıcılar için çok güzel duruyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yolda olan yeni akıllı saat modeli