reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen elektrikli otomobil geleceğiyle ilgili önemli duyuru

Uzak Doğu pazarını elektrikli otomobil ürün gamı için önemli bir noktaya koyan Volkswagen, yakın vadeli planlarını etkinlik kapsamında duyurdu.

Advertisement

Kasım ayı itibarıyla elektrikli otomobil ailesinden ID. 3‘ü üretim bandına çıkartarak önemli bir dönemi başlatacak olan Volkswagen bununla birlikte süreci hızlandırmanın peşinde. Kısa süre içerisinde ürün gamını hatırı sayılır oranda geliştirmek isteyen şirket, Çin’de düzenlenen özel bir organizasyon kapsamında konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Beraberinde yine önümüzdeki süreçte göreceğimiz elektrikli SUV modelinin prototipini görücüye çıkaran yetkililer, özellikle Uzak Doğu pazarında yüksek seviyeleri hedeflendiğinin vurgusunu yapıyor. Eğer planlamalar beklendiği gibi giderse sadece 2020 yılında 300.000 elektrikli otomobil teslimatının Çin’de yapılması gündemde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ürün gamındaki her modele elektrik desteği

Yapılan sunumda kısa vadeli planlarla ilgili çok net beklentiler ortaya koyan Volkswagen bunun altını doldurmak adına da ciddi çalışma gerçekleştiriyor. Satırbaşları arasında bizim dikkatimizi çekenler arasında, önümüzdeki yıl içerisinde halihazırda satışta olan 10 modelin hibrit ve tam elektrikli versiyonlarla kullanıcılara sunulacak olması öne çıktı. İşin içerisine ID ailesinin de girmesiyle birlikte bu teslimat beklentileri iyice zirve yapacak diyebiliriz. 2025 yılı bazlı marka beklentisi, 1 milyon aracın kullanıcılarla buluşacağına işaret ediyor. Kendi çatısı altında geliştirdiği MEB platformunu modellerinin hemen hemen hepsinde merkeze koyacak olan marka üretim tesisi konusunda da Çin’den önemli destek alacak. Organizasyon kapsamında gösterimi yapılan SUV modelinin de yine bölgedeki tesislerde üretileceği de netleşmiş durumda.

İlginizi çekebilir

Volkswagen ID Buzz