reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Pro MacBook Air
13 inç MacBook Pro Apple

Yeni 13 inç MacBook Pro tanıtıldı; işte Türkiye fiyatı ve özellikleri

Teknoloji devi Apple, dakikalar önce bir sürpriz yaptı ve yeni 13 inç MacBook Pro modelini resmi olarak lanse etti. İşte detaylar;

En son karşımıza tüm detaylarına burada yer verdiğimiz iPhone SE 2020 modeli çıkan teknoloji devi Apple, şimdi ise yeni 13 inç MacBook Pro dizüstü bilgisayar modelini tanıttı. Diğer yeni MacBook dizüstü bilgisayar modelleri gibi eski tip ancak sorunsuz Magic Keyboard klavye üstüne kurulan dizüstü, tasarımsal olarak geçmiş modeller ile aynı görünüyor. Bünyesinde Touch Bar yer alan 13 inç True Tone özelliğine sahip ekranlı cihaz, bünyesinde sadece USB-C portları (2 adet) ve kulaklık girişi taşıyor. Sadece uzay grisi ve gümüş olmak üzere iki farklı versiyonu bulunan dizüstünün, Türkiye’de temel üç farklı donanım seviyesi bulunuyor. Dizüstü en altta 4 çekirdekli 10. nesil Intel Core i5 işlemci, Intel Iris Plus Graphics 645 ekran kartı, 8 GB RAM ve 256 GB SSD ile alınabiliyor. Bu modelin fiyatı 11.199 TL seviyesinde. Dizüstü en üstte ise 4 çekirdekli 10. nesil Intel Core i7 işlemci, Intel Iris Plus Graphics ekran kartı, 32 GB RAM ve 4 TB SSD ile elde edilebiliyor. Bu versiyon içinse tam 30 bin TL‘nin gözden çıkarılması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni 13 inç MacBook Pro bazıları için hayal kırıklığı oldu

Çünkü birçok kullanıcı Apple’dan ince çerçeveli bir 14 inç MacBook Pro bekliyordu. Yine de klavye özelinde yapılan güncellemesiyle çok dikkat çeken yeni 13 inç dizüstü, yüksek performans ve taşınabilirlik isteyenler için güzel bir seçenek oluşturuyor. Modelin Türkiye’de 2-3 hafta arasında bir gönderim süresi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xbox One X için hazırlanan çok özel versiyon