reklamı kapat

POPÜLER

Apple MacBook Pro

Apple’dan “MacBook ve MacBook Pro” sahipleri için beklenen tamir programı

Teknoloji devi Apple, yeni dizüstü bilgisayarlarında çok ince tuşlara sahip klavyeler kullanıyor. Geliştirilen özel “Butterfly” tuş anahtarları üzerine kurulan bu klavyeler, başta güzel görünse de zamanla sorun yaratabiliyor. İşte bu konuda bir tamir programı başlamış durumda.

Bu yeni nesil klavye sistemi birçok kişi tarafından oldukça çok seviliyor. Tuşları inanılmaz ince olduğu için yazmanın çok keyifli olduğu 2015 ve sonrasında satışa çıkan MacBook ile MacBook Pro’larda kullanılan klavye, maalesef bazı sorunlar yaratıyor. Örneğin harfler veya karakterler beklenmedik şekilde tekrarlanıyor ya da harfler ve karakterler görünmüyor. Ancak en çok şikayet tuşların “yapışmış” hissi verir hale gelmesi nedeniyle yapılıyor. Bu olduğu zaman tutarlı bir şekilde yanıt vermez hale de gelen tuşlar, yazı yazmayı çok zor hale getiriyor. İşte Apple tüm bu sorunlara karşı bir tamir programı başlatmış durumda. Aşağıdaki modelleri kapsayan program kapsamında ücretsiz tamir sunuluyor. Bunun için firmanın resmi teknik servislerine gidilmesi yeterli oluyor. Açıklandığı kadarıyla burada bir inceleme yapılıyor ve sonucunda ya sorun çıkartan tuş ya da tüm klavye sistemi değiştiriliyor. Ancak firma özellikle sıvı ya da fiziksel hasar almış klavye hasarlarından ek ücret alınacağını belirtiyor. Yani programda sadece şirketin belirlediği hasarlar yer alıyor.

  • MacBook (Retina, 12-­inç, 2015 başı)
  • MacBook (Retina, 12­-inç, 2016 başı)
  • MacBook (Retina, 12-­inç, 2017)
  • MacBook Pro (13­-inç, 2016, İki Thunderbolt 3 Portu olan)
  • MacBook Pro (13-­inç, 2017, İki Thunderbolt 3 Portu olan)
  • MacBook Pro (13-­inç, 2016, Dört Thunderbolt 3 Portu olan)
  • MacBook Pro (13-­inç, 2017, Dört Thunderbolt 3 Portu olan)
  • MacBook Pro (15-­inç, 2016)
  • MacBook Pro (15-­inç, 2017)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple MacBook Pro

Apple bu tarz tamir programlar konusunda en iyi firmalardan

Hatalarını geç de olsa kabul eden teknoloji devi, genelde kullanıcıları mağdur etmiyor. Çoğu zaman çözmediği sorunla karşılaştığı zaman yeni cihaz veren firma, bu konuda müşteri memnuniyeti en iyi isimler arasında bulunuyor. Program hakkında hazırlanan sayfaya buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Video

Şirketin programa dahil dizüstü