reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X 13 inç 13 inç MacBook Pro tamir
Apple iPhone X 13 inç 13 inç MacBook Pro tamir

Apple’dan iPhone X ve 13 inç MacBook Pro için yeni tamir programı

Kısa süre önce iCloud fiyatlarına yaptığı zaman ile gündeme gelen Apple, aynı zamanda iPhone X ve 13 inç MacBook Pro için de bir tamir programı başlattı.

Apple tarafından iPhone X için başlatılan tamir programının arkasında kullanıcıların yaşadığı ekran sorunu yer alıyor. Bazı iPhone modellerinin ekranında satışa çıktığından bu yana bir dokunma problemi yer alıyor. Ekran ya da ekranın bir bölümü dokunmayı algılamıyor veya ekran dokunmadan da tepki verebiliyor. Başlatılan tamir programı kapsamında bu sorunu yaşayan modellerin OLED ekranı değiştiriliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere yetkili servislerde yapılan bu işlem için hiçbir ekstra ücret talep edilmiyor. Soru yaşayanların iPhone X mutlaka firmaya başvurması gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple iPhone X 13 inç 13 inç MacBook Pro tamir

Apple, iPhone X programına ek olarak 13 inç MacBook Pro için de bir tamir süreci başlattı

Teknoloji devi bu konuda Türkçe bir açıklama yapmış durumda. “Apple, 13 inç MacBook Pro (Touch Bar özelliksiz) birimlerinde kullanılan sınırlı sayıdaki 128 GB ve 256 GB katı hal sürücülerinde veri kaybına ve sürücünün bozulmasına neden olabilecek bir sorun olduğunu belirledi. Bu sorundan etkilenen sürücülere sahip 13 inç MacBook Pro birimlerinin Haziran 2017 ile Haziran 2018 tarihleri arasında satıldığı belirlendi. Apple veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı bu durumdan etkilenen sürücülere ücretsiz olarak servis işlemi uygulayacaktır. Apple, sürücünüze en kısa sürede servis işlemi uygulanmasını önermektedir.”

İlginizi Çekebilir

Karşınızda yeni Mac Mini