reklamı kapat

POPÜLER

apple macbook pro

Apple’dan belirli MacBook Pro modelleri için ücretsiz pil değişimi çağrısı

Apple, Touch-Bar’sız 13 inçlik MacBook Pro modellerinin pillerini değiştirmek için bir geri dönüşün programı başlattı. Bilgisayarınızın bu programa uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

iPhone modellerindeki pil skandalını yeni bir güncelleme ve kısa süreli “daha uygun fiyatlı” pil değişim programıyla halleden Apple, bir başka pil sorununu MacBook Pro modellerinde yaşıyor. Bildiğiniz gibi Amerikalı üretici Touch-Bar’lı özel Macbook Pro modelini duyurduğu dönem aynı modelin bir de Touch-Bar’sız versiyonunu kullanıcılarla buluşturmuştu. Yapılan açıklamaya göre, Ekim 2016 – Ekim 2017 arasında üretilen Touch-Bar’sız kısıtlı sayıdaki modelin bir pil sorunu bulunuyor. Firma, bazı modellerin pillerinde bir şişme sorunu olduğunu ve değişim için bu modelleri geri çağırdığını açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilgisayarın değişim programına uygunluğunu kontrol etme

Sitede yapılan açıklamaya göre program sadece yazdığımız tarihler arasındaki modellerin pil değişimini kapsıyor. Şirket, bu açıklamadan önce programa uygun cihazlarının pillerini değiştirmiş olan kullanıcıların para iadesi talep edebileceğini de ekliyor. Cihazınızın uygunluğunu buradan kontrol edebilirsiniz. Sol taraftan ülkeyi seçtikten sonra arama çubuğuna cihazın seri numarasını girmeniz gerekiyor. Seri numarasını ise Apple menüsü > Bu Mac Hakkında seçeneğini seçerek öğrenebilirsiniz. Cihazınız değişime uygunsa Apple mağazalarından randevu alarak ya da şirkete resmi olarak bağlı servis sağlayıcı şirketler aracılığıyla değişim talep edebilirsiniz.