reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android Go

Samsung, ilk “Android GO” akıllı telefonuyla gündemde

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, son dönemde sürekli Galaxy Note 9 ve Galaxy S10 ile gündeme geliyor. Ancak firma başka modeller üzerinde de çalışıyor. Bu noktada Android GO’lu bir model de yolda görünüyor. İşte ilk detaylar;

Android GO, düşük özelliklere sahip cihazlarda temel bir Android deneyimi sunuyor. Google’ın “Go” versiyonu uygulamalarına sahip olan sürüm, Android 8.1 Oreo (GO Edition) ile akıcı bir kullanım vadediyor. Android dünyasına geçtiğinden bu yana TouchWiz ya da Experience isimli kendi arayüz tasarımlarını kullanan Samsung ise, GO ile stok Android dünyasına da adım atacak gibi duruyor. Bu doğrultuda şirket global olarak SM-J260 isimli bir modelin testini yapıyor. Birçok bölgede ve ülkede test edildiği görülen model, söylendiği kadarıyla gücünü modifiye edilmiş Exynos 7570 işlemciden ve 1 GB RAM’den alıyor. Go altyapısı için fazlasıyla yeterli olan bu donanımların, ileride değişme ihtimali de her zaman masada yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“Samsung ve Android GO”

Bu yeni akıllı telefonun henüz ne zaman satışa çıkacağı bilinmiyor. Henüz test aşamasında olduğu için satışa çıkmadan iptal edilme ihtimali de bulunan model,  çok uygun bir fiyat etiketine sahip olacak deniyor. Sürekli olarak büyüyen Android GO dünyası, tahmin edilenden daha fazla talep gören modelleri bünyesinde barındırıyor. Çünkü birçok kişi bırakın amiral gemisi, giriş seviyesi cihazların gücünü dahi tam anlamıyla kullanamıyor. Temel ihtiyaçlar için GO altyapısı gerçekten çok iyi görünüyor. Bu telefonların özellikle belirli bir yaşın üzerindeki kişiler ve gelişmemiş ülkelerde öne çıktığı söyleniyor.

İlgili Video

Go altyapısından çıkan Nokia 1