reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Huawei Galaxy
Samsung Huawei Galaxy
Samsung Huawei Galaxy

Huawei'nin aldığı benzer patent

Huawei’den sonra Samsung; akıllı telefonlardan çerçeveler tam da böyle atılacak

Huawei, hatırlarsınız geçtiğimiz gün akıllı telefon çerçevelerini tarihe gömecek bir patent ile gündeme gelmişti. Buna benzer bir paten bu sefer Samsung tarafından alındı. İşte detaylar;

Samsung‘dan önce Huawei‘nin patentine yeniden bakalım. Üretim dünyasından gelen bilgilere göre mevcut teknolojilerle inanılmaz ince çerçeveler elde etmek mümkün olmuyor. İşte bunu değiştirmek için bir patent alan şirket, sürece farklı bir bakış açısı getiriyor. Bu yeni yapıda çerçeve yerine telefonun yan taraflarına metal şeritler yerleştiriliyor. Bu metal şeritleri gövdeye çok kuvvetli yapıştırıcı ile sabitleyeceği söylenen firma, bu sayede tamamen çerçevesiz yapıya geçiş yapabiliyor. İşte Samsung‘un aldığı patent de tam olarak bunu karşımıza getiriyor. Rakibinden farklı olarak sadece yan değil üst ve alt bölümleri de sürece dahil eden Samsung, ayrıca yapıştırıcı yerine mıknatıslar kullanıyor. Bu sayede kişilerin telefonlarının yan taraflarını özelleştirebileceği söyleniyor. Yani farklı renkte yan şeritlerin satışa çıkabileceği ilginç bir dönem kapıda gibi duruyor.

Samsung Huawei Galaxy
Samsung Huawei Galaxy

Huawei'nin aldığı benzer patent

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ve Huawei geleceği böyle görüyor

Bu tasarım üzerine kurulan modellerin ne zaman satışa çıkacağı elbette bilinmiyor. Ancak iki firmanın da 2019’da büyük bir sürpriz yapabileceği söyleniyor. Sürgülü kamera sistemleriyle çerçeveleri inanılmaz ince hale getiren isimler Oppo ve Vivo olurken, onları tamamen ortadan kaldıracak isimler ise Samsung ve Huawei olacak gibi görünüyor.

İlgili Video

Üç arka kameralı P20 Pro