reklamı kapat

POPÜLER

Samsung patent
Samsung patent
Samsung patent
Samsung patent
Samsung patent
Samsung patent
Samsung patent
Samsung patent

Samsung’dan tablet ile telefonu birleştiren ilginç tasarım [Galeri]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, aldığı oldukça ilginç akıllı telefon patentleri arasına bir yenisini daha ekledi.

Samsung, farklı telefon tasarımları üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu noktada firmanın aldığı yeni bir patent, gerçekten ilginç ancak kağıt üstünde güzel bir yapıyı karşımıza getiriyor. LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen yeni bir cihaz, telefon ile tablet formunu bir araya getiriyor. Katlanabilir bir gövdesi bulunmayan telefon, yanlara doğru uzayarak ekran alanını artırıyor. Bunun için yuvarlanabilir bir esnek OLED ekran kullandığı düşünülen cihaz, bu yapı nedeniyle günümüzde alıştığımız cihazlardan daha kalın bir gövdeye sahip. Ancak yine de büyük bir ekranı oldukça taşınabilir hale getiren model, üstte ve altta sabit çerçeveler barındırıyor ve büyük ihtimalle motorlu olarak otomatik şekilde açılabilecek bir altyapı üstüne kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung patent
Samsung patent
Samsung patent

Samsung bu cihaza gerçeğe dönüştürür mü?

Bunu elbette bilemiyoruz. Firma bu tarz patentleri devamlı olarak alıyor ve geleceğe yönelik bir ön gösterim yapmaya devam ediyor. Gelecek katlanabilir akıllı telefonlar üzerinde dönecek gibi görünürken, yuvarlanabilir ekranlar da alana çok ilginç tasarımlar katacak izlenimi oluşturuyor. Bu konuda elbette sadece Samsung’un çalışmaları bulunmuyor. Huawei, Xiaomi ve OPPO da zaman zaman oldukça ilginç patentler ile karşımıza çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın bu tarz cihazları gerçeğe dönüştürebilecek ekranı