reklamı kapat

POPÜLER

Honda E
honda

Honda E için elektrik motorunun ürettiği veriler açıklandı

İhtiyaçları rahatlıkla karşılayacak menzil değerlerinin ardından performans verileri de belirmeye başlayan Honda E için tork ve beygir oranları netleşti.

Geri sayım sürecine devam ettiğimiz elektrikli Honda E için genel resmi tamamlayıcı parçaları görmeye devam ediyoruz. Yaklaşık iki hafta önce barındırdığı altyapı mühendisliğiyle ilgili detaylarıyla karşımıza çıkan modelin güç ve tork değerleri de artık netleşmiş durumda. Seri üretime hazır versiyonuyla kadrajlara girmeye devam eden Honda E’nin beklentileri karşılayıcı seviyede olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Rakamların kısa süre önce tanıtılan ZOE ile karşılaştırdığımızda rekabetin oldukça çetin geçeceğini ön görmek de kolaylaşıyor.

honda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda E hakkında netleşen veriler

Günümüze kadar uzanan süreç içerisinde netleşen rakamları da hatırlamadan önce motorla ilgili sıcak detaylarla işe başlayabiliriz. Rakamlara baktığımızda aracın arkasında konumlandırılan ünitenin 150 PS güç üretebilecek nitelikte olduğunu görüyoruz. Burada nispeten standartlarda olan seviyenin 300 Nm gibi oldukça başarılı torkla tamamlandığını görüyoruz. 50:50 ağırlık dağılımına sahip olan Honda E’nin bu rakamları başarılı sürüş dinamikleriyle yere aktarmasını bekliyoruz. Araçla ilgili performans verileriyle halen resmiyete kavuşmuş değil. Bazı kaynaklarsa bizlere 0’dan 100’e hızlanmanın prototip versiyonda 8 saniye sürdüğünü işaret ediyor. Tek seferde 200 kilometrelik menzil değeri sunmasına rağmen yarım saatte yüzde 80 batarya doluluğa erişebilecek olan E, şimdiden talep görmeye başlamış durumda. Kısa süre içerisinde artık sokaklarda göreceğimiz yapısı ve özelliklerinin tamamıyla karşımıza çıkacak olan modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr olacak.

İlgili video

Honda E yan ayna teknolojisi