reklamı kapat

POPÜLER

Keanu Reeves GIF oynatıcı

Keanu Reeves çılgınlığında yeni perde: Keanu GIF oynatıcı [Video]

Bugüne kadar ihtiyacımız olduğunu bilmediğimiz bir ürünle karşı karşıyayız. Portatif Keanu Reeves GIF oynatıcı, tam da beklediğiniz gibi bir performans sergiliyor.

İnternetin Keanu Reeves sevgisi, ilginç teknolojik cihazların da ortaya çıkmasını sağlıyor. Keanu Reeves’in GIF’lerini oynatan portatif mini cihaz da onlardan biri. Bir Kendin Yap projesi olan cihazı siz de kendinize göre özelleştirebilirsiniz üstelik. John Park imzalı bu proje “görene kadar ihtiyaç duyduğumuz bir cihaz olduğunu bilmediğimiz” ürünler arasında yer alıyor. Adafruit Industries çatısı altında bir maker olan Park, bu GIF oynatıcıyı Adafruit PyGamer ve SD kart kullanarak oluşturmuş. Hazırlanan videoda da görülebileceği üzere 10 saniyelik GIF’leri otomatik oynatan cihazda ileri ve geri giderek GIF’leri değiştirebiliyorsunuz. SD kart ile de dilediğiniz gibi GIF sayısını artırabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Keanu Reeves GIF oynatıcıyı oluşturma

Söz konusu proje için “Nasıl yapılır?” yazısı da hazırlanmış durumda. Park, bir hafta sonu projesi için bu GIF oynatıcıyı nasıl oluşturduğunu blog yazısında anlatıyor. Tabii illa Reeves’in yer aldığı bir GIF oynatıcı olmak zorunda da değil. Projeyi tamamladıktan sonra sadece içine atacağınız GIF’leri bulmak kalıyor. Hatta cihazı kendiniz oluşturmak zorunda dahi değilsiniz. Adafruit hazır montelenmiş gövdeler satıyor. Ancak biraz daha zorlu bir proje isterseniz kendi cihazınızı da oluşturabilirsiniz. GIF’i boyutlandırma ve optimize etme kısımları ise internet üzerinde yer alan araçlardan basit bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Detaylı anlatım aşamalarına buradan ulaşabilir, siz de kendi GIF oynatıcınızı yapabilirsiniz. Haberin üzerinde yer alan videoda Park’ın oluşturduğu GIF oynatıcıyı çalışırken görüntüleyebilirsiniz.