reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı telefon tasarım
Samsung akıllı telefon tasarım

Samsung’dan şimdiye kadar gördüğümüz en garip akıllı telefon tasarımı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, aldığı yine gerçekten oldukça garip bir akıllı telefon patenti ile gündemde yer alıyor.

Samsung, farklı telefon tasarımları üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu noktada LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen yeni patent, üst üste üç hareketli ekrana sahip bir akıllı telefonu karşımıza getiriyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere tek bir noktadan birbirine bağlı bu hareketli bu ekranlar, kullanılabilir alanı üçe katlıyor. Gerçeğe dönüşme ihtimalinin önümüzdeki 5 yıl için bile çok mümkün olmadığı bu garip tasarım, sadece firmaların ne kadar farklı düşünceler üzerinde kafa yorduğunu gözler önüne seriyor. Karşımıza “uzun yıllardır aynı görünen telefonları çıkartıyorlar” diye eleştirilen telefon firmaları, aslında çok ilginç denemeler yapıyor. Ancak tasarımcıları engelleyen büyük üretim limitleri bulunuyor. Örneğin yukarıdaki gibi bir telefonu donanımsal olarak üretmek günümüz için çok mümkün görünmüyor. Ayrıca bu Samsung telefonun görebileceğiniz üzere pek kullanışlı olma ihtimali de bulunmuyor. Yine de ilginç beyin fırtınaları ile ilginç tasarımlar gündeme gelmeyi sürdürüyor.

Samsung akıllı telefon tasarım

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, kısa süre önce de yana doğru uzayan bir telefon patentlemişti

Yine LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen bu cihaz, yana doğru genişleyen bir akıllı telefon modelini karşımıza getirmişti. Normal halinde standart bir telefon kadar olan cihaz, yana açılabilen ekranıyla Galaxy Fold kadar geniş ekranı kağıt üzerinde “katlama” olmadan sunuyor. Bunun için üstünde özel bir kızak sistemi yer alan telefon, daha gerçekçi bir yapı kullanıyor. Ancak bunun da 3-4 yıl içinde karşımıza çıkması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın önümüzdeki ay gelecek yeni modeli Galaxy Note 10