reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi kameralar için yer arıyor; işte firmanın son tasarımları

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden birisi halini alan Xiaomi, gelecek için ilginç telefon çalışmaları yapmayı sürdürüyor.

Xiaomi, geçtiğimiz hafta ekran altında dönen kamera sistemiyle çok ses getirdi. Şimdi ise LetsGoDigital tarafından firmanın Samsung Galaxy A80 benzeri dönen kamera sistemi ortaya çıktı.

Bu kamera sistemi motorlu yapıda. Yani Galaxy A80 gibi yukarıya çıktıktan sonra dönüyor ve ön ya da arkada kullanılabiliyor.

Dönen hareketli kamera sistemi Samsung tarafında pek sevilmemişti. Bu açıdan Xiaomi’nin bu konuda çalışması ilginç karşılanıyor.

Bu arada firma bir de yandan kızaklı telefon geliştiriyor. Düşünülen telefon yana doğru kayıyor ve üçlü ya da dörtlü kamera ortaya çıkıyor.

Bu sistemde hem ön hem de arka kameralar kağıt üzerinde ayrı ayrı şekilde bir araya geliyor. Xiaomi ayrıca kızaklı sistemi ikincil bir ekranı ortaya çıkarmak için de planlıyor.

Bu üç sistemin de amacı tam ekran deneyimi elde etmek. Firmanın bunu böyle kızaklı / motorlu sistemler yerine artık ekran altı kamera ile yapma hedefi bulunuyor.

Bu telefonların gerçek olup olmayacağını ise elbette zaman gösterecek. Firmaların aldıkları her patent gerçek bir ürün olacak zorunluluğu bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi kısa süre önce garip bir tasarımla gündeme gelmişti

Elde edilen başka patentlere göre Xiaomi, bir hoparlör formunda olan ve bünyesinden esnek ekran çıkabilen akıllı telefon da geliştiriyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi bu ürünü bir telefon olarak tanımlamak zor. Burada telefon özellikli bir akıllı hoparlör daha mantıklı olacak gibi görünüyor.

Tasarımlara göre silindirik bir yapıda hazırlanan bu ilginç gelecek hayali, çantada taşınabilir bir seçenek oluşturuyor.

Arkasında kamera sistemi yer alan bu ürün, pek de gerçek olabilecek izlenimi oluşturmuyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı